Bir Şey Mı Anlatmaya Çalışıyor Durumu Ne

MiaDamlaa

Arkadaşlar kedim yürürken yani normal evde dolasirken miyavlayip duruyor bi sağlık sorunu mu var yoksa öylesine mi miyavlıyor anlamadım sürekli değil ama yüzüne baktığımda sanki bisi demek istercesine miyavliyor anlamadım

12 CEVAP

ursaminor

Bizim kedimiz de derdini anlatmayı sever. Canı sıkıldığında mmnnhaayhhh diye garip bir ses çıkarıyor. Anlıyorum ki patlamış sıkıntıdan ve oynayacak bir şeyler arıyor. Hemen önüne top filan atıyorum :D
Uykusu varken cilve yapar myykkk myykkk diye sesler çıkarır.
Yüksek bir yere atlamaya çalışırken, eğer atlayamıyorsa bir yardım çağrısı var. Gel beni çıkar diye.
Sabah yemek isterken ayrı ses çıkarır.
Kumu pisse götürür gösterir ayrı miyavlaması vardır.
Eve girdiğimizde ayrı mikmikmik anlatır o gün ne olmuş. Sinek yakalamışsa bile bilirim çünkü sinek kovalama sesi çıkarır anlatırken.
Kötü rüya görünce ağlayarak koşar kucağa gelip şikayet eder. Onun sesi de ayrıdır.
Oyun sırasında sıkıştırınca bıraaaak diye bir miyavlaması da vardır.

Bu çocuğun bütün memnuniyetsizlik ve mutluluk seslerini bilirim ben.

Yani lafın kısası kesinlikle bir şey anlatmaya çalışıyordur. Öylesine miyavlıyor deyip geçmeyin. :)

Kediniz kaç aylık bilmiyorum fakat kızgınlığa girmiş olabilir gibi geldi bana. Benimkiler de aynısını yapıyor ve şu an kızgınlık dönemindeler :)

MiaDamlaa

8 aylık ve kızgınlığa girmedi kızgınlığa böyle mı giriyorlar bilmiyordum genelde poposunu kaldirirlarmis böyle miyav lama ile bilmiyordum kızgınlığami giriyor şimdi ozaman

SelinTuksal

Evet kediler kızgınlık döneminde cırıldayıp sizi uyutmazlar. Ve evet popolarını kaldırırlar. Tılsım ve krem karamelden çok çektim ben. Ay acaba benim yavruların kızgınlığı nasıl olacak:D

SelinTuksal

Vee evet bir şey anlatmaya çalışıyor:) anne olmak istiyorum ben diyor :)

MiaDamlaa

Sadece miyavliyor o tür kızgınlık belirtileri görmedim o yüzden dedim sanki biraz geç kızgınlığa girecek gibi :D

MiaDamlaa

Valla tebrik ederim sizi :D

MiaDamlaa

????

Benimkiler de 8 aylık fakat sizin kedinizden emin olamıyorum şu an. Belki de oyun oynamak istiyordur,sevmenizi istiyordur. Bu ikisini deneyin eğer durum aynı olursa kızgınlık başlangıcı olabilir diye düşünüyorum

MiaDamlaa

Kendini uyku haricinde sevdirmeyi seven bir kedi değil kendisi :D Oyun oynatıyorum ama yine öyle ozamam gerçekten öyle evet :)

emreovec

Benim kedi evde beni bulamadığında miyavlıyor. Beni görünce susuyor.

MiaDamlaa

Sizi çok seviyor demekki :D