Duyan Kediyle Duymayan Kedi Birbirine Nasıl Aliştırılır ?

Ben bir ankara kedisi sahiplendim fakat duymuyor eve dün akşam geldi evde bir tane daha kedim var ama o duyuyor yeni kediyi eve getirdiğimde sadece kokularıni birbirine koklattim bir elimle digeri oteki elimle digerini sevdim ve boyle kokularını tanımış oldular bugünde yan yana getirdim eski kedim ona sürekli tisliyor ama yeni gelen kedi hicbirsey duymadıgi icin tepki vermiyor sadece cok yaklasırsa tisliyor bir iki kez o kadar nasıl alistirabilirim yardim edermisiniz?

3 CEVAP

SelinTuksal

Birbirlerini görerek sevdikleri şeyleri yedirin, aynı oyuncaklarla oynatın.

Friolero

Benim kedilerimi ilk bir araya getirdiğimizde aynı sizinkiler gibiydi.

Sonra zamanla anladım ki onlar birbirlerine zarar verecek şekilde kavga etmiyorlar. Bundan dolayı kendi hallerine bıraktım. Kavga ettiklerinde ah canımm durun diye müdahale etmedim. 2 ay oldu ve şu an birlikte uyuyolar.

Bence yeni gelen kediyi odaniza koyun diger kedinizde kapinin arkasinda dursun alta bir bez koyun iki tarafada mama dokun yesinler mamayi yerken birbirlerinin kokularini da alirlar yavas yavas birbirlerine alisirlar tabi yine de sizin karariniz.