Kısır Erkek Kedime 1.50 Kilo Mama Ne Kadar Süre Gider

salihaondag8

Arkadaşlar mystic marka somonlu kısır yetişkin maması aldım 1.50 kilo sizce ne kadar gider kedimebbu mama fikri olan var mı sizinkiler ne kadar sürede bitiyor hangi markayı kullanıyorsunuz

11 CEVAP

amillaaa

1500'ü günlük tüketim miktarına bölerek tahmin yürütebilirsiniz ^_^ 15-25 gün arası olur muhtemelen.

salihaondag8

Yani yeni kedi baktığım için ve maddi durumum pek olamdigi ve okumadığım ve calismadigim için elime geçen harcliklarla kedime bakmaya çalışıyorum ve elimden geldiğince iyi mama almaya çalışıyorum en azından çok iyi mamalar alamasamda orta seviye almaya çalışıyorum yinede sizlerfem kullanan varsa en azinfan yorum olarak almak istiyorum yani birazda korkuylrum en azinfan fikkat ediyorum düzgüm mama olsun sağlıklı yaşasın kedim diye sizlerde benim gibi dusunuyorsunuzdur kesin yani bende istiyorum arkadaşlar iyi marka almak ama elden gelen bu insan uzuluyor cidden ama yapcak bişey yok

salihaondag8

Ve ne kadar sürede bitiyor mamaniz birde ne kadar sürede bir mama değişikliği yapıyorsunuz ?

amillaaa

Benim kedime 1, 1.5 ay kadar gidiyor fakat başka bir marka. Markadan markaya tüketim oranı iki katına kadar bile çıkabiliyor, mesela bazı markalarda günlük tavsiye edilen tüketim miktarı 30-50 gram iken bazı markalarda günlük 80-100'e kadar çıkabiliyor, bu da mamanın tüketim süresini ciddi oranda azaltır.
Baktım şimdi mesela benim kedim 3,5 kilo; Mystic kısır kedi maması kullansa günlük yemesi gereken miktar 70 gram civarı olurmuş, şu anki mamasında ise 40 gram. Yani Mystic 20 gün kadar gidermiş ancak.

krmhmrt

Günde 60 gram ile 1 hemen hemen 1 ay gidiyor ND mama kullanıyoruz.

salihaondag8

Bende mystic kısır somonlu yetişkin kedi maması kullanıyorum ve kedim günlük 80 yada 100 gram yiyor arkadasinda kilosuna göre öyle diyor bende 1.50 kilo kapalı mamasını alfim onun için soruyorum yani tahmini ne kadar dayanır diye

Cennet29

1 ay gitmez

KimJeongguk

1 ay gider. Biz 15 kilo mamayı 7-8 ayda bitiriyoruz.

salihaondag8

Cevaplarınız için sagolun birde ben yeni kedi baktığım için mystic marka iyi diyor herkes ama bir yandanda herkes tercih etmeyin diyor sizin fikriniz nedir kötü vir mamami sizce şuan kullanıyorum da

amillaaa

Bence Mystic o fiyat aralığında bulunabilecek en iyi mamalardan. Bu konuya bu kadar kafa yormanız beni mutlu ediyor. Kedinizle sağlıklı mutlu bir ömür dilerim ^_^

salihaondag8

Bizim burada da baktığım kediler car inanin zamlardan sonra onlarw bile mama alamıyorum maddi sebeplerden ötürü artan yemeklerle karınlarını doyurmaya çalışıyorum en azından insan üzülüyor yani akşama kadar miyavliyotlar