Kedim 1 Haftadır Benimle, İshal Oldu Nasil Davranacağımı Bilmiyorum

turuncukedi

1 hafta oldu alalı, 2 aylık felan. mamaya, kendini temizlemeye her şeye yeni alışıyor hatta temizlemiyor bile tuvaletini. dışarıyı gormeden almıştım sutten kesilince. Kuru mamayla karışık yaş mama yiyor, su içiyor. 2 gün önce iç ve dış parazitleri yapıldı. Bugun her sey normaldi ama simdi ishal olmuş :( ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum. Bide tam anlamiyorum kakasında bişey var mı çünkü bentonit kum kullaniyorum kakaya yapışıyor

7 CEVAP

yasminackz

İshal kediler icin cok onemlidir veterinere danisin

yasminackz

mama değişikliği yaptiysan mamayı azalt ve bolca su içirmeye çalış çünkü ishalde su kaybı çok olur ayrıca sutten biraz uzak tut ve pirinç lapası yedir ama dedigim gibi olumle bile sonuçlanabilir kedilerde veterinere gitmeniz kesin gerekiyor

Veterinere goturun ic parazit ignesinden kaynakli olabilir normalde ilgili veteriner sorar ishal oldu mu halsizligi var mi diye asidan 1 gun sonra.ishal oldugu icin su takviyesi yapin yas mama iyi olur su ihtiyacini karsilar.

Mirabella

Bal verin tarçın katın bala enjektörle ağzının kenarından sıkın yutturun.isali keser.0.3 Çek'in verin isali keser.ama bak vermeden önce kakasında kan varmı yokmu emin olun.eğer kanlı isal ise ve yemek yemiyorsa sıkıntı var demektir

turuncukedi

Şu an yapabileceğim bir şey yok mu? Yarın gideceğiz veterinere

turuncukedi

Veterinerden memnun kalmadik hiç zaten, öyle arayip sormadilar da. Yarin arayip söyliyim en iyisi çok sağol

turuncukedi

Kanlı değil, yemek de yiyor. Kusma da yok. Cok az patates haşlamasi verdim sabah iyi geldi ona. Şuan düzelmek üzere