Kedim Cok Kasiniyor Yüzündeki Tüyler Döküldü

Ceeesur

Kedim cok kasiniyor yüzündeki tüyler döküldü. 2 ay önce veterinere götürdüm hic birsey yok dedi kortison ignesi vurdu 1 hafta iyidi sonra yine basladi. Kasimakdan boynunun alti yara oldu. Mantarda degil sizce nedir?

4 CEVAP

amillaaa

Alerjik reaksiyon olabilir. Benim kedim de son zamanlarda çok kaşınıyor hatta kucağını yara yapmıştı, veteriner piresi olmadığına göre alerjiktir muhtemelen demişti. Bir süre hipoalerjenik mama kullanmayı deneyip düzelip düzelmeyeceğine bakabilirsiniz belki. Emin olmasam da bildiğim kadarıyla kortizon da alerjik durumlarda kullanılabiliyor zaten, ona cevap verdiğine göre gerçekten de alerjik bir durum olma ihtimali yüksek gibi.

Ceeesur

Amila: cok tsk ederim, peki hangi mamayi önerirsiniz?

Nrynrynry

hipoalerjenik mamaya geçin

amillaaa

Hipoalerjenik mama olarak geçen Brit Care ve Felicia var. Kedim için hipoalerjenik mama kullanmayı düşünmüyorum henüz fakat kullanmam gerekirse ilk tercihim Brit Care olur. Tabii etkilerini bulmuyorum. Brit Vet serisinin de hipoalerjenik çeşidi var, o da düşünülebilir belki. Onun dışında veterinerlerde satılan özel alerji karşıtı mamaları da deneyebilirsiniz. Geçmiş olsun ^_^