Kedimiz Nefes Almadan Sıkıntı Çekiyor

Kız kardeşim bakmayan bir aileden 1.5 yaşında erkek kısır british bir kedisahiplendi. Kedimiz oscar a hepimiz bayıldık. Çok seviyoruz. Yalnız Oscar in nefes almada sıkıntı var hoplayıp ziplarken ses çıkıyor. Tıkanmış gibi nefesp6aliyor. Ayrıca göbegimizde almış gitmiş. Kilolu bir tosun paşa. Nasıl zayiflatacagiz bu nefes alışveriş asıl düzelecek bilmiyorum

2 CEVAP

Lucille07

Eğer kısır ise diyet mama verilebilir. Bir de bol bol oynatilip haraket ettirilmeli. Cins hakkinda çok bilgim yok ancak kalıtsal hastalık olabilir, ciğerlerine bir bakılsa iyi olabilir.

Nrynrynry

Benim kedimde kronik bronşit var, bir veterinere gösterin ciğerlerinde yada üst solunum yollarında bir sıkıntı olabilir.