Ağacın Tepesinden Düşen Bir Aylık Kedi

Lokumcukk

Bahçemizdeki yavru kedilerden biri bir aylık falan annesinin peşinden ağaca çıkmış kurtmaya çalışırken kendisi pat diye düştü yere ikinci kat falan gibi ağacın en tepesinden Napabiliriz yattığı yerden bir kaç dakika kalkmadı öldü sandım kucağıma alınca hareket etmeye başladı hiç bir yerinde birşey yok gibi duruyor ama iç organlarına bişey olmuş olabilir mi

5 CEVAP

aslihan_e

Bizim baktığımız bir kedi de yüksekten düşmüştü. O an kalpleri durabiliyor, annem suni teneffüsle hayata döndürmüştü. Sizinkinde gerek kalmamış Allah'tan. Eğer ki durumunuz varsa vete götürüp ultrason çektirebilirsiniz. Komşunun kedisi ikinci kattan düştüğünde veteriner tüm iç organları yer değiştirmiş, ameliyat gerekli demişti. Yine de hareketinde yeme içmesinde sorun yoksa büyük ihtimal ucuz atlatmıştır.

Lokumcukk

Büyük bir kedi düşse hiç bişey olmazdı yüksek ihtimalle ama çok küçük olduğu için korkuyorum Şu an açık olan bir veteriner yok maalesef yaşadığım yerde çok üzgünüm anneside yanındaydı aslında ama indiremedi o da

aslihan_e

Bizim baktığımız kedi 1 aydan küçüktü, aslında baktığımız kedinin bebeğiydi. Annesi ağzından düşürdü ama çok fazla yüksek değildi. Kalbi çalışınca hiç bir sorun yaşamadı. Ağaçtan düşünce bacakları ya da beli kırılabiliyor yavruların daha önce şahit oldum. Sizinkinde yürümede falan sıkıntı yok sanırım. İnşallah bir şeyi yoktur.

Cook

Benim de başıma 3 hafta kadar önce geldi,itfaiyeyi defalarca aramamdan sonra 4 saat sonunda geldiler ve ben ağaçtan indireceklerini düşünürken bir anda sallayıp düşürdüler kediyi.Yaklaşık 4 5 haftalıktı yavru,iç kanama riskine karşı düşük dozda iğneyle beraber birkaç vitamin yapıldı ve elle muayene ettiler.Çok şükür bir sorun olmadı ama hepsi aynı şekilde sonuçlanmayabiliyor malesef.Alma şansınız varsa eve alın ve kliniğe götürebilene kadar gözlemleyin ağızdan,burundan,kulakltan,genital bölgeden veya anüsten kan geliyor mu,mama yiyor mu,el hareketlerinizi gözlemliyor mu?Veterinere götürebildiğiniz an da hemen kanama önleyici iğne vurulsun.Çok geçmiş olsun,umarım sorunsuz atlatırsını,

Lokumcukk

Teşekkürler arkadaşlar hiç bişey olmadı şükürler oldun daha güvenli bir yere koyduk biraz büyüdüklerinde sahiplendireceğiz