Kedim Hala Halsiz Ne Yapmalıyım Çok Şaşkınım

z-liyya

Kedim son 1 haftadır veterine goturup getirdim basta öksürüyor ve hırıltılı nefesi vardı ama ona ragmen iştahi yerindeydi, veterinere ona antibiyotik iğne uyguladı 2 gun boyunca ama öksürük arttı sonra baska veterinere gittim orda röntgen ve detaylo kan tahlili yapıldı kanı temiz ve röntgenide temiz cıktı sadece astım ve bırazcık bronşiti vardı hala iştahi yerindeydi.. sonra tedavis degıstı ve o günden beri asla istahı yok halbukı kanı temiz hıc bıseyı yok sadece atesı vardı 40 derece ve ateş olma sebebıde yok ates durucu iğne yaptık ne yemek yedı ne su içti sadeve kustu ama midesnde bisey olmadıgı ıcın tükürük kustu .. serum verdıler dun 100cclik ama ben fazla gelır diye 50cc verip cıkardım .. hala iştahı yok canım cok sıkkın ne yapmalıyım? Yorgun ve halsız oylece yatıyor arada wc gıdıyor çiş için sonra yine yatıyor.. kucağıma alınca inliyo sankı bıyero agrıyor ağrıyacak bıseyı yok ki ne yapıcam bilmiyorum neden böyle oldu ne zaman iyileşir hıc bılmıyorum :( yemek nasıl yedirebilirim? Sizde hıc boyle bısı oldu mu? Kedm 6 yasında neredeyse

12 CEVAP

z-liyya

Baska bi veterinere goturdum biokimya bobrek ve kraciğetr bakıldı böbreği iyi sorun yokmul karaciğerde ufak bısı var ama cidd degıl çok şükür.. maalesef ileri derece akciğer enfeksiyonu varmış ve bana bunu soylemedler :( astım ve bronşit dedıler halbuki sormama ragmen ciddi bıseybyok demişlerdi allahtan baska veterinere goturdum sımdı detaviye baslıcaz sanırım serum verilecekler cunku yemıyor

mrssekola

@Palyaco teşhisiniz nedir? Meraktan soruyorum. Neyin tedavisi bu? Bağışıklık güçlendirici ilaçlar bunlar. 6 yaşında bir kedinin durup dururken bu hale gelmesi normal mi? Bağışıklığı elbet düşmüş olacak ki hasta. Ama bu ilaçlar tedavi eder mi? Ufak bı soğuk algınlığı değil ki vitaminle probiyotikle geçsin. 3 gündür açmış hayvan. Hastalıktan olmasa açlıktan ağırlaşacak durumu. Üstte yazdığım gibi bir kedi bu sorun yüzünden elimde öldü. İnanın art niyetim yok. Öğrenmek için soruyorum.

z-liyya

Başınız sağolsun :(( çok üzüldüm canından can gitmesi cok kotu.. şuanlık kesin olarak akciğer enfeksiyonu var bugun ilk defa su içti içim azda olsa rahatladı ve tavuk çorbası yaptım 10ml içirdim şuan dinleniyor inşallah iyileşir

mrssekola

Mamasını suda bekletip şırıngayla ağzına sıkabilirsiniz ama çok çok az verin ki kusmasın. Ve tabii suyu da yattığı yerde olsun ki kolay ulaşsın. Kan ve röntgen harici test gelmedi inanın aklıma. Ama birkaç veterineri arayarak ek olarak ne yapılabilir diye sormanızı tavsiye ederim. Durum pek iç açıcı değil gibi gözüküyor. Ateş kusma iştahsızlık kötü sonuclar doğuruyor genelde. Biraz da hızlı davranmak lazım. Geçen yaz bir sokak kedisini bulmuştum burnu akıyordu. Öksürünce balgam çıkartıyordu ve ateşi vardı. Test yapmaya zamanımız kalmadı.. Yine kusma ve ishal şikayetiyle 3 haftalık bir yavruyu götürdüm. Serumdan hemen sonra bayıldı ellerimde. Soğudu. Gençlik hastalığıymış. Kurtardık ama çok şükür onu. Şimdi 2 aylık oldu. Dualarım sizinle ama söylemek istediğim acele etmeniz. Sonucu da yazarsanız çok mutlu olurum. Çok geçmiş olsun

Palyaco

Viyo ımune 14x30ml 14 gün kullanın hergun 30ml verin arti biopet aktive lyzin tablet günde 3 adet verin 14 gün sonra hiçbir şeyi kalmicak veterinerler iyice yormuş kedinizi tek yapacakları buydu nedim para almak için beler yapiyorlar

z-liyya

Umarım hemen iyileşir çok yıprandık

Cennet29

Kedimde öksürük vardı başlarda hafifti sonra ilerledi yememeye başladı. Veterinere götürdüm ama ellerinde yeterli imkan olmadıgı için sadece 3 tane iğne yapto toparlayıcı ateş düşürücü vs. Şırıngayla yedirmem için proplanın hasta kedi mamasından verdi. Çok az yedi. Bi kaç gün daha getir iğnelere devam edeyim dedi. Ama güvenmedim götürmedim. Kedimde aşırı öksürük ishal ve ateş vardı . Şehir dışında iyi bi veterinere götürdüm orda tedavi oluyordu akciğeri su toplamış ama değerleri düzelmedi öldü kızım 🥺

Cennet29

Umarım kedinize doğru teşhis konur ve bir an önce iyileşir 😔😔 veteriner, veteriner gezmekte maddi manevi pskolojik yıpratıcı süreçler. Bol şifa diliyorum

aslihan_e

Ben size daha önce de demiştim astım bronşit iltihaplanma sonucu gelişir diye, antibiyotik tedavisi verildi deyince tedavi tamamlandı sandım. 2 günlük antibiyotik işe yaramaz ki, 10-15 gün sürebiliyor tedavi. Tavuk çorbasından düzenli az az içirin. Kusma devam etmezse korkmayın antibiyotik tedavisi ile düzelir. Koku alamadığı için de yemiyor olabilir. Balık çorbası da yapın ondan da içirin arada eğer ki kusmazsa.

z-liyya

Evet öyle yapıyoruz ama böbreklerde biraz şişme var bu yuzden serum verildi çiş yapması için zehirlenme olmuş maalesef:( bugun su içmeye başladı tedaviye devam edıyoruz insallah iyi olacak

z-liyya

Yemek yemiyeli bugunu sayarsak 2 buçuk gün hatta 3 gün olacak :(

z-liyya

Evet bende o yuzdrn baska veterinere götürdüm guvenmedım cunku ilk defa boyle bişi oldu cok üzgünüm 😞