Kedim Kum Kabının Hemen Önüne Çiş Yapıyor, Neden Olabilir?

bussomn

Kedim dişi ve kısır. Bir süredir kum kabının hemen önüne çiş yapıyor. Kum kabımız kapalı ve günlük olarak temizliyoruz, hani pis olduğu için yapıyordur belki diye ama maalesef dışına yapmaya devam ediyor. Birkaç kez denk geldik yapış anına, vücudu kum kabının içinde ama popo kısmını dışarda tutarak yapıyor. Neden böyle yapıyor olabilir? Çözüm olarak ne yapabiliriz?

2 CEVAP

Linahan

Belki kabı küçük geliyordur ve kuyruğu sıkıştığından rahatsız olup dışarı doğru yapıyordur.

Superisi814

Kabı küçük geliyorsa, olduğu yerde sabitlenmesi ise , bu şekilde vücudu içeride ve dışarıya yapar. Bir de kirli kısmı alıp aynı kumu çok uzun süre bekletip, kimin kokusu onun için dayanılmaz hale geldiyse..