Kediniz Sizinle Yatiyormu ?

Semrakanar

Arkadaslar kediniz sizinle yatiyormu kedimin benimle yatmasini cok istiyorum ama iran kedisi kucakta uyanikken durmuyor uyurken sevdiriyor sadece yavruyken yatiyordu dikkat etmeme ragmen benimle yatmiyor 5 aylik buyudukce alisirmi acaba sizinkileri nasil alistirdiniz yardimci olun com istedigim icinmi olmuyor anlamiyorum . Herseyini en iyisini dusunuyorum yapiyorum ona herdedigimi yapiyor sesimi duyar duymaz gelir kucakta ama durmaz sevdirmiyor yatmiyor napabilirim

9 CEVAP

Heiter

Nasıl isterse öyle davranacaktır elbette ama siz akışına bırakın bence. Yatak odasının kapısını açık bırakınca kendiliğinden gelebilir ama rahat etmezse de yatmaz (örneğin; yatarken dönerseniz ve kediniz bir-iki sefer ezilme tehlikesi geçirirse). Mesela biz ilk zamanlar yatak odasını açık bırakırdık, kedimiz gelir yatardı ortamızda. Baktı ki dönüyoruz sağa sola, yavaştan ayak ucuna doğru geçmeye başladı :D
İkinci kedi gelince gece oynamaya başladılar ve uyutmadılar bizi. O zamandan beri yatak odasının kapısı kapalı. Yani beraber yatmayı isteme fikriniz değişebilir, bu ihtimali de unutmamak lazım. O zaman geldiğinde de kıyamıyor insan. Bizimkiler iki kedi olduğu için sıkıntı olmadı gerçi. Artık salonun altını üstüne getiriyorlar B-)

Heiter

Sizinle uyuması, size olan bağlılığının bir emaresi gibi görülmemeli bence. Nasıl rahat ediyorsa öyle davranıyor kediler. Kucağa gelmeyi veya dokunulmayı sevmeyen kedinin bile ona bakan insana karşı sevgisini belli ettiği tavırları vardır. Öyle düşünmek lazım.

Miyuv

Şuan ikisi de benimle :) biri bi yanimda digeri de obur yanimda :) bi donem sadece biri yatiyodu benle digeri annemle yatardi sonra annemle yatan annemin yatagi birakti odamda sepette veya koltuk da yatmaya basladi. Benimle yatan da bi donem baska odaya gidip hep yalniz yatti yanima gelmedi. Simdilerde ikisi de benle yatiyo biri digerini dovup kovmadikca. Valla ne zaman napcaklari belli olmuyo zamanla alisabilir seninki de. Aslinda bi cok kedi sever sahibiyle yatmayi ama isleri hic belli olmuyo belki henuz alismadigindandir. Zaten her gun sabaha kadar yatarsa aman rahatini bozmiyim diye gidigin sekiller ya da isteyip de yatakta rahatca ordan oraya donememek sabah cesitli agrilar olarak sana geri donuyo :))

ayseeny

kediler başına buyruk hayvanlar nerede rahatlarsa orada yatarlar, dönem dönem yeni yerler keşfedip orada yatmayı severler ama benim kedim benim ayak ucumda uyur mutlaka, bazı geceler salonda kalmak istiyor ben alıp yanıma getirsemde geri gidiyor, ama gece yarısı mutlaka yine benim yanıma dönüyor.

Semrakanar

Cok uzuluyorum yengeminki yanindan baska yerde uyumazmis ama gelmiyor goxum gibi bakiyorum cok istiyorum ama malesef tek umudum insallah buyudukce baglanir bana daha fazla

goknur

Heiter 'a katiliyorum bende. Ama cok istiyorsaniz yataga uzanin ve iyice basinizi yatirmayin hafif basiniz yukarida kalsin. Onu gogsunuze yatirin ama yan yatirin basinida yaslayin ve gidigini oksayin. Kediler boynunun altini kasitmaktan muthis zevk duyarlar. Bir sure sonra mayisicaktir. Eger oyle uyuyabiliyorsaniz uyuyun. Ben uyuyamiyorum cunku. Iyice mayistiktan sonra giriltisi gecicektir. Derin bir uykuya dalicaktir. Sonra yavasca yaniniza yatirin ve biraz daha oksayip birakin oyle kaliyor bizimkisi. Sabaha kadar. Ama hareketli yatiyorsaniz tavsiye etmiyorum cunku korkutabilirsiniz. Dun gece benim kedim beni isirdi sirf onu gogsumden indirdim diye. Bir ara kanadi sandim elim o kadar kotu isirdi yani. Once cok ses yapti biseyi devirdi sandim kalkip baktim kapinin onunde beni bekliyordu aldim kucagima yatirdim gogsume indirdim kiyamet koptu.

Ulku_Pera

Size nacizane tavsiyem onu akışına bırakın sizinle uyuması için zorlamayın uyurken onu uyandırmayın inanın bir zaman sonra mutlaka yatacaktır sizinle. Benim kedim de uyumuyordu ama artık uyuyor akışına bıraktım. Gelip direk kucağımda koynumda uyuyor tostos :)

aksoy65

İran kedisi rahatına aşırı düşkündür bu nedenle kesinlikle o istediği zaman gelecektir mesela bizimki bazen gelip bizim yanımızda yatıyor bazen banyoya gidip el yüz yıkadığımız lavabonun içinde yatıyor:) tamamen keyfine bağlı

Benim kedim hep evinde yatiyor katondan cok sirin bir ev yaptim onda sabaha kadar yatiyor ama kediniZle yanyana uyumanizi tavsiye etmem yuzunuze patisini atabilir uyurken oradan oraya hoplar sizi korkutur rahatsız eder