Acil Yardımmm

BusraO

Dün akşam evimize kedi girmiş , doğum başlamış. Bizi görünce çok korktu , yavrular kesesiyle birlikte çıktı ve asla ilgilenmedi. Mecbur müdahale etmek zorunda kaldık. Daha sonra anne sakinleşti ve yavrularını emzirdi. Sonra dışarı çıkmak istedi, yavrularla birlikte bahçeye koyduk. Anne bahçeden gitti bir daha gelmedi. Bu akşam zorla yakaladık eve aldık, yaş mama yedirdik. Yavrunun birini yanına koyduk asla istemiyor, yavrusunu hirpaladi. Anneyi yavrulara nasıl alistirabiliriz. Anneyle yavruların fotoğrafını ekledim.

2 CEVAP

BiciriginAnnesi

Yavrulara dokunurken elinize eldiven takın .

Anne yavrularını bırakmak istediği anda yavrulardan birini elinize alın ve miyavlatın tepkisini ölçün yavru miyavlayınca yanına gidip yalarsa yavrularına bakar.

Tek bir yavruyu istemiyor hırpalıyorsa heralde yavru hasta olabilir hasta olan yavruya anne kedi bakmıyor

Onlara güvenli bir ortam sağlayın "eviniz"de
Anne kediyi sevin ki size güven duysun şuan tedirgin olmuş olabilir farklı insan kokusu farklı bir ortam ister istemez stres olmuş da olabilir

Siz anne kediyi besleyin yaş mama ,kıyma ,tavuk ,ciğer ,balık vs gibi eviniz de ne varsa haşlayıp verin size güven duyarsa yavrularına da bakacaktır evden dışarıya bir süre çıkartmayın ..

Anneyi kontrol edin yavrularını yalayıp temizliyor mu cişlerini yaptırıyor mu baktınız ilgilenmiyor siz devreye gireceksiniz yavrulara siz çiş yaptırın anne emzirmezse petshoplardan süt tozu alabilirsiniz şırınga ile yavrulara verebilirsiniz ama kaç ml verilmesini bilmiyorum yavrular gözlerini açıp ayaklanmaya başlayana kadar kuru mama ya tuvalet eğitimini tamamlayana kadar sizinle bir süre kalsınlar daha sonra sahiplendirme yaparsınız

Anne kedi çok güzel 🥲
Yavruları da çok güzel uzun ömürleri olsun

Bir de anne kediyi temizlerseniz iyi olur çünkü çok kirlenmiş yüzünü ,patilerini ,burnunu 🥲 heryerini ılık su bez ile silin

Lilibeth

Lütfen eldiven takıp yavruları elleyin genellikle hayvanlar yavrularında başka bi koku aldıklarını yavrularını sahiplenemiyor sizin kokunuz sinmesin yavrulara