Kedim Kuyruğunu Isırıp Yalıyor Ve Miyavlıyor.

Merhaba arkadaşlar, kedim Lady, 15 aylık dişi British Shorthair kedi. Normalde pek miyavlayan bir kedi değil, dün sabahtan bu yana, miyavlayıp bazen deli gibi kuyruğunu tutup ısırmaya çalışıyor ve yalıyor. Dün öğleyin veterinere götürdüm, benim daha önce yaptığım gibi, dokunarak ve kılların diplerine bakarak fiziksel muayene yaptı, kedi, fiziksel dokunmalara anormal bir tepki vermediği için, kırık ya da doku zedelenmesi olmadığı kanaatine vardık, son parazit aşısını, Bayer Multi, yaz başında yaptığım için, dış parazitten şüphelendi, herhangi bir parazit veya yumurta göremedik ancak en güçlü olasılık diye, yine Bayer Multi ile aşı önerdi, parazitse, 48 saatte geçeceğini söyledi. Dün öğlen yaptım. 24 saatlik süre sonunda, kedi halen aynı durumda, herhangi bir yayılma da, iyileşme de olmadığı için, parazit olmayabileceğini düşündüm. Yaptığım araştırmalarda, erkek kedilerdeki yağlı kuyruk sendromu ile Van kedilerinde sık rastlanılan bir kuyruk hastalığı dışında konuyla ilgili olabilecek hiç bir bilgiye ulaşamadım ki benim kedide, iki hastalıkta da görüleceği belirtilen semptomlar yok, ya da henüz yok.

Böyle bir konuda tecrübesi veya bilgisi olan var mı? Bakım, ilaç veya veteriner tavsiyesi, çok iyi olur şu anda.

3 CEVAP

aslihan_e

Stresten yapabilirler diye biliyorum.

Superisi814

Geçmiş olsun.

Stres, kaygı, endişe ilk sebepler..
Yağlı kuyruk sendromu, davranış bozukluğu da olabilir.

Hala herhangi bir fiziksel belirti yok, galiba stres. Bir kaç ay önce balkondan atladığında gidip onu dışarıdan, çok ürkmüş bir halde bulup geri getirdiğim için bağımlı hale geldi. Bir kaç hafta önce de 4-5 günlüğüne ayrıldım, şimdi köpek gibi peşimde.

Sizin cevaplarınızdan sonra takip ettim, ilgisiz veya yalnız kaldığında böyle davrandığını farkettim.

Pire olsaymış, daha iyi olurmuş sanki, en azından somut ve net bir çözümü vardı.