Kedim Günden Güne Eriyip Gidiyor Lütfen Duanızı Eksik Etmeyin

z-liyya

Kedim akciğer enfeksiyonu oldugundan beri yemek yemıuor sadece su içiyor ve gunlerce serum veriyoruz çünkü asla yemıyor 😞 okadar ugrasmama ragmen yemegın suratına bıle bakmıyor agzına en sevdıgı ödul maması surdum hafıf yaladı sonra yalamadı bidaha öylece agızında kurudu ne yapıcam bilmiyorum.. veteriner bile şaşırdı yemesı gerekiyordu cunku artık yarın kan sonucuna bakıcaz biyokimya ve akciğer röntgeneni bakacaklar umarım gelişme ve iyileşme vardır eğer iyileştiyse azda olsa iştah açıcı bişeyler yapacaklar sanırım bilmiyorum ilk defa böyle bıseyle karsılastımn :( yani midesinde bisey olsa dicem onada bakıldı röntgenle ve bısey yok sonra barsagında baktılar röntgenle ordada bısı yok kanında da anormal bısey yok dedıler neden yemıyor anlamıyorum okaadar zayıflamıs ki 😔 bende onunla bırlıkte zayıflıyoeum yeme bıle yıyesımm yok cok kotuyum ve elimden bişey gelmıyor ne yapabılırım bilmiyorum hergun veterinere gıdıyorum 3 iğne ve 1 serum verılıyor arada iy olıyor ama ona ragmen yemek yemeye gıtmıyor bugun sanırım 6 gun oldu kaybetmekten cok korkuluyorum o benım bebegım 6 yıldır baktıgımn kıyamadıgım kucuk bebegım onsuz ne yapabilirim bılmıyorum onu kaybetme dusunsesın bıle benı mahvediyor lütfen sizden rica dualarınızı eksik etmeyin

14 CEVAP

Keyfimbilir

Dualarımız sizinle... çok üzüldüm hala düzelme göstermemesine :( sıvı formdaki hiçbir şeyi yemiyor mu? Yani çok garip akciğer enfeksiyonundan 6 gün yememesi. Üstelik antibiyotik de veriliyormuş. Bulunduğunuz yerde hayvan hastanesi var mı? Fip, böbrek rahatsızlığı vs birşey olmasın? O kadar çok sitede baktığım kedileri kötü durumda veterinere götürüyorum 3 gün sonra yemeye başlıyorlar sizin durumunuza cidden üzüldüm. Çok yıpratıcı ikiniz adına :( Rabbim şifasını versin tez zamanda 🙏

Keyfimbilir

Ufak paket 400 gramlık var, royal canin exigent ve royal canin babycat mamalardan alıp denenebilir, benim kedim hastayken sadece bunları yemişti. Allah yardımcın olsun çaresiz kalmak çok zor

Aslikuvvet

Benim kedimde bu şekilde şu an şiringayla yaş mama yedirdi veteriner kendi hiç bir şey yemiyor.3 gündür antibiyotik ve artı takviye alıyor.Sadece hapsuruk şikayetiyle gitmiştim oysa.Veteriner stresten diyor.Ama ben bilmiyorum. Başka bir veterinere gidersem de daha çok stres yapar diye korkuyorum. 4 gündür ben de perişan haldeyim.

Aslikuvvet

Benimkine sadece kan testi yapıldı.Orda bir değeri yüksek çıktı veteriner enfeksiyon dedi götürdüğüm kedi otelinden olabilirmiş.Ama kedim çok iyidi yemesi tuvaleti veterierden sonra bozuldu.Çok hirçinlasıyor veterinere karşı. Kanda LYM değeri en fazla 45 olması gerekirken 54 çıktı. Veteriner kedim hırçın olduğu için röntgen çekemedigini söyledi.

Aslikuvvet

Depresyonda olduğu için mi yemiyor yoksa başka bir şey mi var bende anlamıyorum.

Cook

Sadece akciğer enfeksiyonunun buna sebep olması için ciğerlerin yüzde 90 95 inin falan sönmüş olması lazım,bu şekilde bir çocuğum 2.5 aydır klinikte.Akciğerlerinin yüzde 5 gibi küçük bir bölümü çalışıyor sadece ve buna rağmen mama yemeyi hiç bırakmadı.6 gündür yemek yemiyor sıvı tüketmiyor olması hem karaciğerde,hem böbreklerde ağır tahribata yol açar ki 6 yıldır bakıyorum demişsiniz,miniumum 6 yaşında demek ki iç organlarda bir sorun olma ihtimali çok yüksek.Biyokimya sonucunda alb/glob oranı var mı elinizde,paylaşır mısınız?Röntgen kontrast değil de normal bakıldıysa sadece metaller çıkar,bir şey yutup yutmadığına kesin karar verilemez,ama ben de sanmıyorum bir şey yuttuğunu,ilk şikayetiniz öksürükmüş.

z-liyya

6 gundur yemek yemıyor

z-liyya

Böbrek testi yapıldı biraz şişmişti ve zehirlenme oluyodu onun için serum ve temizleme yapılıuor hala işte yarın belli olacak. Maalesef yaşadıgım yerde röntgen çeken ve kan bakan yok hepsi 1 saat uzaklıkta .. sıvı bile yemıyor ben zorla sıvı yediriyorum :(( ama onu zorla reddedıyor surekli .. insallah çok teşekkür ederim:(

z-liyya

Böbrek testi yapıldı biraz şişmişti ve zehirlenme oluyodu onun için serum ve temizleme yapılıuor hala işte yarın belli olacak. Maalesef yaşadıgım yerde röntgen çeken ve kan bakan yok hepsi 1 saat uzaklıkta .. sıvı bile yemıyor ben zorla sıvı yediriyorum :(( ama onu zorla reddedıyor surekli .. insallah çok teşekkür ederim:(

z-liyya

Çok geçmiş olsun sizinde :( bendr öksürük nedeniyle gitmiştim ve 4 farklı veterinere gıttıgı ıcın hem depseryon herşey ust ustte geldı inat edıyor yemıyor zorlads olsa yedirmeye çalışıyorum bugun ıslak mama vericem umarım yer yemezse zaten zorla veririm. Ve teşekkür ederim yorumlarınız için 🙏🏼 Siz kan testi yaptırrınız mı? Röntgen çekildi mi belki farklı bı nedeni olabilir

z-liyya

Bende anlamıyorum cidden artık 😞

z-liyya

Bağlantı (Link) açıklamasını girin`. Evet elimde mevcut sonucları eğer açılmazsa size telefondan atabilirim:( geçmiş olsun .. su içiyor susuz durmuyor ama dedıgım gibi yemek yemiyor

z-liyya

(http://https://resimyukle.io/r/iWCDolxbpH) Sanırım açılmıyor

Cook

Açılmıyoe malesef