Süt Annesi Emzirecek Arıyorum Yavruya

Yusufskbs

Gözü açılmamış kedim için süt annesi arıyorum. İstanbul/Bahçelievler

1 CEVAP

Emirckr

İnstagram,Facebook gruplarında da paylaşım yapın,özellikle Facebook’ta İstanbul Hayvanseverler ya da Sahiplendirme grupları mutlaka vardır.

Ayrıca diğer soru da belirtmişsiniz,yavru biberonla emmiyor diye.
Dilerseniz birde şırıngayla deneyebilirsiniz ağzını açtığı takdirde akıtırsınız ama dikkatli olun fazla kaçmasın.
Benim reddedilen 4 günlük yavru da şırıngayla dahi çok zorlanmıştı,yarısı yerlere akıyordu sadece şöyle şansımız vardı avuca döktüğümüzde bir nebze içebiliyordu.
Biz 2 gün kapalı aç kalmış bir şekilde onları bulmuştuk,üç kardeşini annesi alıp bunu kabullenmemişti,
Ek olarak iki gün bizde kalıp biz bakmıştık,yani yeteri kadar doyurabildiğimi düşünmüyorum ama en azından yenikte düşmedi,iki gün sonra tekrar kutuyla annesinin yanına bıraktık neyseki bu defa aldı sağlıkla da büyütmüştü daha sonra sahiplendirmelerini de yapmıştık :)

Yani demek istediğim sizde süt anne bulana dek 2-3 saatte bir zorlayın beslemeye çalışın hani az da içse midesine bir şeyler girsin,tuvaletini de mutlaka yaptırın bazen ölüm sebepleri sırf bu yüzden bile olabiliyor..

Süt anne bulursanız çok iyi olur ama şayet bulamazsanız birkaç güne gözleri açıldıktan sonra işiniz biraz daha kolaylaşır,en azından etrafı tanımaya başlayacak,biberonun onun besin kaynağı olduğunu öğrenecek vs.