Sokak Kedisinin Çenesinin Altında İki Topcuk Oluşmuş

Boncuk0912

Okulumuzun bahçesinde yaklaşık 6 aylık bir kedi yavrusu var çenesinin hem sağında hemde solunda birbiriyle aynı boyutta olmayan topcuk şeklinde şişlikler var. Çenesini kasirken elime geliyor yuvarlak bir şekilde. Sebebi ne olabilir veya bir vet varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim

4 CEVAP

BetulBoncuk

Kedinin çenesinin hizasında ayrı bir beze gibi ama sert ve top şeklinde. Herhangi bir akıntısı yok iştahı gayet iyi. Dışarıdan gayet sağlıklı duruyor. Sesinde çok hafif bir hırıltı var onun dışında gayet iyi. Ben apse mi acaba demiştim ama bilgili olmadığım için bilemiyorum. Bu arada soruyu soran benim. Hesabına giriş yapamadığım için buradan yanitliyorum. İlgilenip cevapladiginiz için teşekkürler.

amillaaa

Çenesinin altından kastınız boyun kısmıysa muhtemelen lenf düğümleri şişmiştir. Bu da genellikle enfeksiyona işaret eder. Ağzında, burnunda, gözlerinde, kulaklarında herhangi bir akıntı var mı? İştahı yerinde mi?

aslihan_e

Sorun yoksa korkmayın, onlar dokununca ele gelir genelde.

BetulBoncuk

(IMG_20220920_081507)