Kedime Fip Teşhisi Koyuldu

yumipili

iyi geceler. sabah size 1 haftadır yemek yemiyor demiştim götürdüm mahvolmuş kızım. fip kapmış. kalbi görünmüyor dedi röntgende doktor orda hüngür hüngür ağlamaya başladım. evden çıkmayan kedi şok oldum. öğrenciyim elimde ne varsa veriyorum ama 15-20 binlerden bahsediyorlar. sabahın 5’i ve gözlerim şişmekten berbat olmuş halde. bugün klinikte kalıyor onsuz öyle yalnız hissediyorum ki. lütfen bana yardım edin kızım yaşasın istiyorum. sayfa açtım daha hiçbir yardım gelmedi. çok korkuyorum kızımın olmadığı bir dünyada yaşamaktan lütfen yardım edin bana. yazdım yardım amaçlı yolluyoruz diyenler bile 1 şişe ilacı yollamadı. görüldü atılıp duruldu. inanın napıcam bilmiyorum berbat hissediyorum.

10 CEVAP

Cook

Çok geçmiş olsun öncelikle instagramdan fipli hesapların takip ettiklerini,takipçilerini takip edin mutlaka.Gördüğüm kadarıyla düzenli bağışçısı olan sansfipwarrior var benim,takipçilerini takip ettiklerini takip edin.İnstagram sayfasında test sonuçlarını paylaşın,fotoğraf videolar gün içinde en azından 7 8 gönderi paylaşın ki çabuk dikkat çeksin.Şu an hiçbir şey yollayamayacağım fakat iban paylaşırsanız yarın gün içinde küçük bir miktarda olsa atabilirim.Soruyu 60 kişi görmüşüz,kişi başı 15 20 lira bile paylaşırsak tedavisinin ilk şişesini almış oluruz,çocuklarımızın bir kutu yaş mama parasını başka bir çocuğa nefes olması için verebiliriz 🙏🏻

z-liyya

Çok geçmiş olsun 😞 belirtileri neydi? Nasıl anladılwr

mehtapg

Merhaba,
Çok geçmiş olsun. Ben bir önceki kedimi fipten kaybettim ve çok bilinçsizdim. İlk bilmeniz gereken klinikte değil sizle kalması çünkü sizden güç alacak orada kaldığında terk edildiğini düşünecek. Ve çok daha önemli olan tedavi sürecinde sizin sakin, güçlü ve sevgi dolu olmanız. Sizi hissediyor sizin korktuğunuzu ve umudunuzu yitirdiğinizi hissettiği an mücadeleyi bırakacak. Ve instagramdan Lale Edis Kartal ile iletişime geçin bana yardımcı olamaya çalışmıştı fakat bizim için çok geçti çünkü gittiğimiz 3 veterinerde hatalı teşhis koyup hatalı tedaviler uygulamıştı :(
Unutmayın ilaçları almaya başladığınızda destek verecek insanlarda olduğunu göreceksiniz. Çocuğunuz için hemen bir yardım sayfası açın. Süreç biraz sancılı ve yıpratıcı ama sonucu mükemmel olacak. Birde istanbuldaysanız Topkapı Fatih Veteriner kliniğine gidin orada bir sürü veteriner var ve hepsi canla başla yardım ediyorlar.

Suraemir

Bol bol fipli kedilerin sayfasındaki takipçileri takip edin ve fipli bir kediden rica edip ilaç teminini nereden yaptığını sorun numaraları alın gs ilacını temin edin tahlilleri ve kedinizin halini paylaşın facebookta fipli kedi grubu var oradan yardım isteyin keşke olsa param versem kedime zor mama aldım 😢

Cook

Yeni gördüm yorumunuzu,tedaviye başlamış olmanıza çok sevindim.Elimden geldiği kadarıyla yardımcı olacağım.Lütfen bitkisel tedavi gibi şeylere yönelmeden Gs yle devam edin.Yanlış tedavi sonucu hastalığı ilerletirsiniz.Alternatif tedavilerin çoğu bağışıklığı yükseltmeye yönelik,fip bağışıklık hücrelerinin enfekte olması demek,bağışıklığı yükseltmek hastalığın yayılmasına olanak sağlamak demek.Bağış,borç bir şekilde gs tedavisi denemeniz en iyisi.

Superisi814

Merhaba,
Öncelikle çok geçmiş olsun..
Fip belki de kırmızı çizgim diyebiliceğim bir hastalık.
Her zaman dışarıdan kapılmaz.
Kedilerin büyük çoğunluğunda koronavirüs vardır ve utasyona uğradığında maalesef fip'e çevirir.
Fip için bulaş olmadığı söylenir ancak viral enfeksiyon dolayısıyla üst üste sokak kedilerimi ıslak , kuru fip ile kaybeden biri olarak , ben bulaştığını düşünüyorum.
Fipten koruyan en önemli etken güçlü bağışıklık sistemi ve karma aşıdır .Ancak üzgünü ki hiç bir garanti yoktur.
Bu platformda @ cok lakaplı bir arkadaşımız var.Onun profiline giderek bu konuda detaylı bilgiler edinebilirsiniz.
Yardım konusunda ise , hiç denemedim ancak buradan okuduğum kadarıyla sosyal medya faydalı.
İnanın maddi yardım yapabilseydi, bir saniye düşünmezdim.
Burada bu kadar şey yazma sebebim de ; konunun güncel tutulması ve insanların gözüne çarpa ihtimalinin artırılması.Bu nedenle beğeni de atıcağım.

fİPT

yumipili

z-liyya 1 haftadır yemek yemiyordu ve nefes alışverişi çok garipleşmişti

yumipili

@cook günlerdir girmediğim için görmedim kusura bakma
TR35 0001 0019 4695 8157 8850 01 yani elinden gelirse atarsan teşekkür ederim yoksa da düşünmen yeter teşekkür ederim çok

Eylulcan

instagram da gülce gülce diye bi hesap var orda bitkisel ilaçlarla tedavi esiliyo kuru fipte %70 ıslak fipte %45 iyileşme şansı var denemekten zarar gelmez

Mia_____

Çok geçmiş olsun çok üzüldüm . Bu fip nasıl bulaşıyor ya evden çıkmayan bir kedide nasıl olabiliyor ki anlamıyorum benim kedim de hiç evden çıkmıyor ama son zamanlarda aşırı korkmaya başladım