Kedimin Burun Delikleri Küçük Veteriner Ameliyat Önerdi

aliyea

Arkadaşlar iki üç aydır burun tıkanıklığı ve akciğer enfeksiyonu geçiren scottish fold kedim var veteriner değiştim tedavisinde olumlu yanıt alamadığım için. Bu veterinerimiz burun deliklerinin küçük olduğunu cerrahi işlemle büyütmek gerektiğini söyledi ayrıca solunum yolunda polip olabilir bu durum sürekli geçmeyen burun tıkanıklığı akıntıya sebep olabilir hem burun deliklerini açıp hemde polip açısındam bakmamız gerek dedi. Aslında 8 aylıkken önerdi fakat buhar tedavisi almamıza rağmen kedim sürekli hışır hışır ses cıkarıyor yaşamını olumsuz etkiliyor. Bunu gördüğünde şu anda yapabiliriz hayatını etkiliyor fazlasıyla dedi. Gaz anestezi verilerek yapılacak işlem. Böyle bi işlem yaptıran var mı sonrasında nasıl bi durum oldu bilgi verebilir misiniz

6 CEVAP

Cook

sansfip_hastasi instagramdan durumu anlatan bir mesaj atarsanız yardımcı olacaktır tedavi süreciyle ilgili de bilgilendirir,şans da benzer bir rahatsızlıktan dolayı birçok ameliyat geçirdi

Böyle bir işlemi hiç duymadım ama cerrahi son seçenek olmalı tabikide başka yolları varsa onlar denenmeli farklı tedavilerde denemişsiniz anladığım kadarıyla bence ameliyattan önce farklı bi veterinere daha sorup hiç ameliyat olması gerektiğinin söylendiği hakkında bir şey söylemeyin belki farklı bi çözüm önerisi sunabilir yada burun deliklerine müdahale edilmeden polip olup olmadığı tespit edilip buna müdahale edilerek hallolabilir çok geçmiş olsun umarım çabucak toparlanır yavrunuz

aliyea

Bu ikinci veterinerimiz şöyle söyliyim defalarca antibiyotik kullandık buhar hala almaya devam ediyor sürekli enjeksiyon yaptırıyoruz burun akıntısı için. Ama bi faydası yok bir kaç gün iyiyse diğer günler kötü nefes alma konusunda veterinerimiz burun delikleri küçük olduğu için bundan dolayı olabileceğini söyledi. Anestezi vermişken hem polip açısından bakacağını hemde burun içine müdahale edeceğini söyledi tabiki gerekli görürse. Elimizden başka bişey gelmiyor artık

aslihan_e

Ben burda çok okudum özellikle basık burunlu cinslere ameliyat önerildiğini ama siteye giriş yapmıyorlar sanırım.

Topacc

Arkadaşımın kedisinde aynı durum olmuştu. Ameliyat da oldu ancak tekrardan küçüldüğünü söylüyor. Zaten veteriner de %100 garanti vermemiş ömür boyu küçülmeyeceğine dair

Basık suratlı ve kırık kulaklı bir cins olmasından ötürü maalesef ki hayatı boyunca acı çekecek. Bu işlemi daha öncede çok duydum. Bence iki kere narkoz almasındansa bir an önce kısırlaştırma yaptırın ve burun deliği ameliyatını da aynı zaman yapsınlar ki tek seferde kurtulmuş olsun. Tabi bunun için bir çok veteriner hekimle görüşülmeli ve fikir alınmalıdır. Hele ki sizin kedinizin durumu gerçekten de diğer kedilere göre çok daha ileriymiş. Bu konuda uzmanlığı olan bir veteriner hekimle görüşülmeli acilen.