Acil Açık Yara!

Merviiiss

Arkadaşlar kedim dün sabah anlayamadığım bi şekilde kalorifer peteğinden yüksek bir gürültü ile atladı sonra patisinden kan gelmeye başladı nasıl oldu anlayamadım bile. Partisinin bitane tırnağının olduğu yer kesilmiş ufak et parçası var tüylerine yapışık duruyor. Bazen yaradan azcık kan geliyor yere süründüğünü görüyorum. Şehir dışındayım buradaki veterinerlere güvenmiyorum pazartesi memleketime döneceğim bu süre zarfında kedimin Patisi enfeksiyon kapar mı kapanması için ne yapmalıyım

4 CEVAP

amillaaa

Önlem amaçlı Fucidin, Furacin gibi antibiyotik bir krem sürebilirsiniz ama yalarsa yan etkileri olabilir, o yüzden dikkat etmek lazım.

Nrynrynry

Baticon sürebilirsiniz.

PofudukLeo

Crystalin yada Dr animal sprey varsa onu da kullanabilirsiniz yaraya en azından veterinere gidene kadar yarayı temiz tutar

Patisi olduğu için enfeksiyon kapması daha kolay olur bence özellikle kuma gittiği zaman açık yaraysa dışkıyla teması olabilir bence boyunluk takın ve antiseptik bi ürün uygulayın batikonu güvenle kullanabilirsiniz