Acil/Günlerdir Ateşi Düşmeyen Kedi

Anonymus985465

Yabancı komşum 1 hafta önce,bbahçesine bırakılmış yavru kediyi bana getirdi ve ülkesine döndü.
Tahminen 3 aylık ve canavar gibiydi. Pazartesi ateşi olduğunu hissederek veterinere götürdüm. 41'in üstünde ateş ölçüldü. Hemogramda HGB, HCT, PLT düşük, MPV yüksek. Ancak diğer değerler normal. Ateş düşürücü ve antibiyotik uygulandı. Ertesi gün yine ateş, iştahsızlık ve halsizlik devam ettiğinden tekrar veteriner. Ateş 40'ın üstünde. Tekrar ayeş düşürücü ve serum. Bugün ateş 40,6. Yine serum ve ateş düşürücü....
Aynı belirtilerle yavrusunu tedavi ettirmiş arkadaşlar lütfen acil cevaplarınızı bekliyorum

7 CEVAP

baranertaga

Güncel.

Anonymus985465

Cevaplar için çok teşekkürler. 3. serum, 2.; antibiyotik ve 1. kortizondan sonra çok şükür ateş düştü. Bugün 2. kortizon vuruldu.
Yavrucağın sağlıklı uzun bir ömrü olur inşallah

Anonymus985465

Ayrıca çok sık nefes alıp veriyor.

Anonymus985465

Güncel

z-liyya

Farklı bi veterinere goturdunuz mu? Ve onu ıslak mendille kulaklarını, koltuk altını ve patiklerini hafif soguk suyla silin az serinlesin ve soguk yerde kalsın

Duyguu94

Benim de aynı şekilde ıslak tıp olabilir dedi veteriner.antibiyotik tadavisine cevap vermeyince. Tedavisi yokmuş

Suraemir

Islak fip için rivalta testi yapılıyor karnından sıvı alınıp biyokimya da albümin ve globin hormonunun yüksekliği fip için çok önemliymiş