Kedimin İyileşmeyen Yarası

eliffunal

Kedimin arka patisinde şişlik ve iltihap var. Veterinere gittiğimizde antibiyotik tedavisi başlatıldı ve düzenli olarak krem sürülüp ayağı bandajlandı. Çok dikkat ediyorum, her gün kontrol edip kremini sürüyorum bandajlıyorum. Lakin geçmek bilmiyor, başa sarıyoruz sürekli. Biraz aksi ve sinirli bir kedi, bandajı sürekli çıkarıp atıyor bir şekilde. Onu da anlıyorum çok bunaldı. Ama ben düzelmesi için elimden geleni yaptıkça başa sarıyor olmamız çok üzüyor beni. Pazar günü şehir dışına çıkacağım üniversite dolayısıyla ve kedim annemlere kalacak. Aklım hep onda olacak, yapabileceğim veya faydasının dokunacağı bir şey biliyorsanız lütfen yardımcı olur musunuz

5 CEVAP

aslihan_e

Evde amoklavin ya da augmentin gibi bir antibiyotik varsa eğer direk onu ezip toz haline getirip yaraya sarın, merheme de karıştırabilirsiniz. Belgeselde filler için böyle yaptıklarını görmüştük denedik ve çok faydasını gördük birçok kedide.

eliffunal

@aslihan_e mutlaka deneyeceğim çok teşekkür ederim ❤️🥺

oykuyildiz

Dermovate al eczaneden sürün yalamasın kesinlikle ben çorap giydirip bağladım 3-4 saat günde 2 kez 1 hafta da geçer antibiyotik kullanmayın kafanıza göre bizim bu yaralarımız arada nüks eder ben kendim toparlıyorum artık ömür boyu hastalığı var eozinofilik granülom araştırabilirsiniz vücuduna boşuna antibiyotik ilaç yükletmiyorum bir de crystalin sprey ile temizliyorum ilk önce . Mama stres vb sebeplerden dolayı olabiliyor bizim kalıtsal

eliffunal

@oykuyildiz bizi antibiyotik tedavisine veteriner başlattı,yoksa ben de taraftarı değildim ağır olduğu için kedilere. Teşekkür ederim öneriniz için de 🌺🌼

eliffunal

Upp