Kedim Tuvaletini Kum Kabının Dışına Yapıyor

eylulcok

Selamlar. 2 yaşında scottish fold kedim var,kendisini 1 yaşındayken kısırlaştırdık.. son zamanlarda yeme içmesinde hareketinde sıkıntı yok ama haftada bir iki kez kum kabının dışına kakasını yapıyor. Yaptığı yeri yıkıyoruz,kumu çok pis değil ancak yine de bazen dışarı yapıyor. Yaklaşık iki hafta önce biraz fazla misafir geldi ondan mıdır yoksa sağlık sorunundan mıdır bilemedim :( sizce neden olabilir?

2 CEVAP

NorthNight

Kakayla ilgili problemlerin büyük bir kısmı stresten olabiliyor.
Kum markasını tamamen değiştirip gözlemleyin bazı kediler kumda bile seçici olabiliyor. Birde her ihtimale karşı veterinere götürün bağırsak fonksiyonlarında bir problemden kaynaklımı değilmi emin olup o ihtimali ortadan kaldırın. Fizyolojik sorun yoksa nedeni stres, kumu beğenmeme hatta kum kabının yerini beğenmeme olabilir.

eylulcok

@NorthNight kumunu değiştirdik her seferinde farklı kullanıyoruz ama belki de bunu beğenmedi haklısınız.. bi de kakası her zaman top top yani nasıl anlatsam :)) kabız gibi değil ama boncuk boncuk yapıyor şimdiye özel değil her zaman normal mi ki