Kedim İshal Ama Keyfi Yerinde

turuncukedi

Kedim 1,5 - 2 aylık. 1 ocakta iç ve dış parazitleri yapildi. Bundan 2 gün sonra da ishal oldu ancak dışkıda ne kan var nede parazit gibi şeyler. Keyfide yerinde. Hala ishal. Aşıdan dolayı mı bilmiyorum çünkü aşıdan 2 gün sonra oldu ishali. Keyfi yerinde hiç bişeyi yok ishal haricinde yinede götürmeli miyim veterinere? Ya da evde yapabileceğim neler var

15 CEVAP

SelinTuksal

Veterinere götürün. Mamadan da kaynaklanıyo olabilir.

nyancat

Benim kedimde böyleydi 7-8 aylığa kadarda normale göre daha yumuşak kaka yapıyordu keyfi yerindeyse oyun oynuyorsa pek sıkıntı yoktur düzeliyordur ama yine de veterinere götürün içiniz rahat etsin

nyancat

Benim kedimde böyleydi 7-8 aylığa kadarda normale göre daha yumuşak kaka yapıyordu keyfi yerindeyse oyun oynuyorsa pek sıkıntı yoktur düzeliyordur ama yine de veterinere götürün içiniz rahat etsin

Veterinere goturun daha net bir sey soyleyecektir.asidan kaynakli da olabilir.

turuncukedi

Bugün biraz halsizleşti aslında. Bide bi anda geliyor diye sanirim tuvalete gitmiyor. Miyavlamaya basliyor ve ben koyuyorum kumuna

turuncukedi

Bugün biraz halsizleşti aslında. Bide bi anda geliyor diye sanirim tuvalete gitmiyor. Miyavlamaya basliyor ve ben koyuyorum kumuna

O zaman mutlaka veterinere goturun.

turuncukedi

Yarin götüreceğim, umarim bir seyi yoktur

Feronia

Kuru mamaya yeni mi geçtiniz

eymensen

Benimde kedimde yumuşak dışkı sorunu epeydir var başları katı en sonda 1-2 parça yumuşak atıyor( Nd Tahılsız kitten kullanıyoruz) var tam olarak nedenini saptıyamadık öğrenciyim bütçem de yetmedi bi yerden sonra fakat neşemizde ve oyunculukta bi sorun olmayınca test vs yaptırmadık aşırı sululuk yoksa çok da endişelenmeye luzum yok bence

eymensen

bu arada 5.5 aylık falan kedim 2.9 kg erkek

turuncukedi

Evet yeni gectik kuru mamaya

turuncukedi

Aşırı sulu malesef

Feronia

İlk kuru mamaya geçiş döneminde ishal, kanlı dışkı normal. Ancak halsizlik, iştahsızlık varsa veya birkaç gün içinde katılaşmazsa veterinere götürüp bir test yaptırmakta fayda var. Pirinç lapası, patates püresi, balkabağı püresi, ezilmiş muz, ezilmiş nohut verebilirsiniz.

Anonymus827062

Asi kaynaklı bir durum bu. Genellikle böyle durumlar antibiyotik kullanımı sonrasında da oluşur. Vücudu aşıları tolere etmeye çalışıyor. Günlük gıda alımını haşlanmış tavuk göğüs ile desteklersen diskida katilasma oluşacaktır diye düşünüyorum