Otobüsle Yolculuk

bhdrnsnci

Elazığ'da öğrenciyim ben Canıtınla (Kedim) birlikte Tokat'a gitcez memlekete sorun çıkar mı diye araştırdım biraz, aşağıda ki maddeyi buldum.. Bi sıkıntı çıkar mı yolculukta tecrübesi olan deneyen varmı yardımcı olabilir misiniz? Bide sakinleştirici ilaç falan yazmışlar o nasıl olur kullanılabilir mi hangi marka kullanmalıyım?

KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİ’nin 40. Maddesinin 6. Bendinde :
‘‘Özel kafeslerinde kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlar bagaj taşımaya mahsus bölümlerde taşınabilir. Taşıtın içinde yolcularla birlikte canlı hayvan taşınamaz. Gerekli hallerde, yolcu alınmaksızın evcil hayvanların taşıtın içinde taşınabileceği özel sefer ve servisler düzenlenebilir.’’

8 CEVAP

Feronia

Bagajda havasızlıktan ölen çok hayvan var

bhdrnsnci

Yolcu kısmına almanın bi yolu varmı?

Elifinkedileri

Maalesef yolcu kismina kabul etmiyorlar ama denildigi gibi havasizliktan ölen bir cok can var malesef sakinlestiriciyide siz degil veterinerin uygulamasi lazim

Elifinkedileri

Uçak daha iyi oluyor bu tür yolculuklarda yada bla bla car var onu bi arastirin

Feronia

Ben saklayarak ido'ya bindirdim köpeğimi.

bhdrnsnci

Eskiden köpeğim vardı köpek gibi uslu durmuyo ki dursa sırt çantama falan koyardım sorun olmazdı :)

KEDIASKI

var ben 2 kere denedim ve başarılı sonuç !
görünmeyecek bir örtü ile kapatın her yerini çantanın kucağınızda kırılacak eşya diyin yanınıza alın:)

bhdrnsnci

Montun içine koyuyorum bazen dolaşırken çok uslu duruyo ama çantada durur mu bilmiyorum :)