Kedi Pirelenmesi Lütfen Bilen Cevaplayabilir Mi?

sudedagidir

Kedimin tüylerinde küçücük siyah şeyler görünce veterinere götürdüm pire dışkısı olduğunu söyledi. İç dış yapıldı. Ben detaylı baktığımda pire göremedim tabiki ama yoğun pire yok. Bugün burası elime çarptı küçük kanlı duruyordu. Sirkeyle sildim. Siyah kabuk şeklinde şu an. Pire yumurtaları olabilir mi? Dış parazit etki eder ama yumurtaları varsa nasıl olacak? Dikkat etmeme rağmen böyle bir şey yaşıyoruz 😔 bilen yazabilir mi

1 CEVAP

Emirckr

Pire yumurtaları beyaz oluyor ve genellikle kedinin üzerinde durmayıp düşüyor.
Kediye iç-dış parazit yapıldıysa çok endişe etmeyin zaten ortamda pire olsa dahi onlar kediyi seçip kanını emerek ölecektirler.
Biraz sabırlı bir süreç var önünüzde,iki hafta sonrasında tamamen kurtulursunuz muhtemelen.