Brit Care Sunny Vs Royal Canin Vs Brit Care Hair Care

Tüy dökümü çok fazla var kedimin. Mevsim geçişleri haricinde de çok fazla tüy döküyor. Her gün düzenli olarak yaklaşık yarım saat tarıyorum ancak dökülmeye devam ediyor. Şuanda Felicia somonlu (kısır olmayanından) kullanıyorum. 1,5 yasındaz kısır ve dişi. Smokin cinsi ve tüyleri birazcık uzun. Brit care sunny, brit care hair care ve Royal canin hair skin arasında kararsız kaldım. Özellikle brit care sunny hakkında çok yorum bulamadım

5 CEVAP

Evet brit care bu yüzden beni tereddütte bırakmıştı ama geçiş süresini olabildiğinde uzun tutmaya çalışacağım. Çok teşekkürler

amillaaa

Bildiğim kadarıyla Brit Care Sunny, Brit Care Haircare'nin eski versiyonu, dolayısıyla tavsiye etmem. Tahminimce üretimden kalkmış olmalı, dolayısıyla bir yerde bulursanız tarihi geçmiş olacaktır muhtemelen.
Brit Care ve Royal Canin kıyasına gelecek olursak tüylere etkilerini bilmiyorum ama içerik olarak Brit Care'in çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Yalnız bazı kedilerde ishale sebep olabiliyormuş, geçiş sürecini uzun tutup probiyotiklerle desteklemek iyi olur diye düşünüyorum. Onun dışında haircare özelliği olsa da olmasa da bazı mamalar kedilere çok iyi geliyor, tüy dökülmelerini de azaltıyor bildiğim kadarıyla. Ama bu belli bir ürün için geçerli değil, herkesin kedisine iyi gelen mamayı deneme yanılma yoluyla bulması gerek maalesef :/

Şuand felicia somonlu kullanıyorum. İlk başlarda iyiydi fakat son 2 aydır tekrardan kötü duruma geldi. Mevsim geçişlerinde zaten felaket bir hal alıyor maalesef. Sunny konusunda bilgilendirdiğiniz için teşekkürler, bilgi bulamamamın sebebi buymuş demek ki

tursubebe

Hem Royal Canin hem de Brit Care kullanan biri olarak yazmak istedim. Kedimi kısırlaştırmadan önce Royal Canin Kitten kullanıyordum. Kısırlaştırmadan sonra Brit Care Urinary kullanmaya başladım. Hair care serisini kullanmama rağmen brit carea geçtikten sonra kedimin tüy sağlığında epey güzelleşme gördüm. Benim kedim de oldukça uzun tüylü ve tüy döken bir kedicik. Brit Caredan sonra hem tüy dökümü azaldı hem de tüyleri parladı. Urinaryden sonra hair care kullanmayı da düşünüyorum. Yalnız üstte de yazıldığı gibi Brit Careda ishal problemi var, ben geçiş süremi 20 gün tutmama rağmen kakada cıvıklaşma oldu. Mutlaka geçiş süresini uzun tutmak lazım.

Sitede bir sorun olduğundan fotoğraf ekleyemiyorum