Kedim Yemek Yemiyor Ve İshal?

Lattexx

***Merhaba,kedim 2 aylık scottish fold erkek.Sahipleneli 1 hafta oldu,aldığımızdan beri hiç mama yemiyor sadece biraz su içiyor ve ishal.Aynı zamanda aldığımızdan 2 gün sonra pireli olduğunu fark ettik ve veterinere gittik pire temizlendi.Bugün veteriner ishal ve halsiz olduğundan pro-kolin adlı bir ilaç verdi.Hiç kullanan varmı?Ve kedime nasıl mamasını yedirebilirim?Sizce halsizliği yemek yemediğindenmi?

4 CEVAP

Ozgekakis

Halsizliği hem ishalden ve tabiki mama almadığından. Küçücük bünyelerine ağır geliyor. Yeterli su içmesini sağlayın ishalle su kaybediyor. Mamayı da gerekirse şırıngayla verin. Mutlaka yemesi lazım

Ozgekakis

Aynı durumu bende yaşadım. Veteriner kontrolünde sahiplenmeme rağmen aşısı için gittiğimde anemi olduğunu söylediler ve üzerinde çok sayıda pire buldum. Sonra mama yemesi azaldı çok ağır bir ishal geçirdi. 4 gün veterinerde kaldı. Malesef kaybettim. Bana viral hastalıktan öldüğünü söylediler. Dilerim ki viral hastalık bulaşmamıştır. Çünkü tedavisi yok.

Anonymus827062

Özge ye katılıyorum kesinlikle yemesini bekle çok küçük miktarlarda mama yi ezerek enjektör ile çekerek ver 5ml kadar yaklaşık. Ve en önemlisi kediyi sıcak tut. Cunku o daha anneye muhtaç:((

Anonymus827062

Yemesini bekleme yazmıştım:(