Kedim Kuru Mamayı Yemeyi Bıraktı

Merhabalar, kedimi haziran ayı sonunda sahiplendik ani geldi. Daha önce kedi bakımı beslenmesi ile ilgili bilgim hiç yoktu. Kedim dişi siyam hamileymiş geldiğinde. Doğum yaptı 1 ay oldu son bir kaç haftadır sürekli yaş mama istiyor kuru mamayı yemiyor. Royal canin mother and babycat en sevdiği pro plan somonlu sürekli evde koklanıp duruyor ne yapabilirim kuru mamaya dönmesi için yardım lütfen

5 CEVAP

Chrryq

Kuru mama ile yaş mamayı karıstırabilirsiniz. Kuru mama oranını gittikçe arttırırsaniz olabilir.
Belki yeni doğum yaptığı için yaş mama istemiş olabilir.daha rahat yeme açısından. Ve yaş mamayı çok verdiyseniz baya alisiyor.

Kedisi olan komşum yaş mamayı her gün azar azar 1 haftada bir kutu olacak şekilde ver demişti bende öyle yaptım daha sonra araştırdım sağlıklı olmadığını öğrendim konserve mamayı açınca bakteri olduğunu haliyle kestim bende hamileyken hiç böyle yemeye düşkün değildi Muhtemelen alıştığı için yapıyor

denizz9

Biraz aç kalırsa yemek zorunda kalır bence ama dikkatli ol çok da aç bırakma

denizz9

Biraz aç kalırsa yemek zorunda kalır bence ama dikkatli ol çok da aç bırakma

Foxx

Kuru mamayi ezerek yaş mamayla karıştırabilirsiniz. Kuru mamayı seçip yemiyorsa bu yöntem işe yarar.
Emzirdigi için sıvı ihtiyacı daha fazladır, açığı bu şekilde kapatmaya çalışıyor olabilir. Kuru mama+yaş mama karışımı yaptığınızda mamanın sıvı oranını artırmak için yoğurt veya ılık su da ekleyebilirsiniz.