Bakarmisiniz Arkadaşlar

salihaondag8

Arkadaşlar benim kedim kısır yetişkin ve erkek kedi ona mystic somonlu kiisir mama aldım bir buçuk kilo yarım kiloya yakın kaldı severek ve isteyerek hiç yemedi baştan beri yiyor biraz yani aç kalmayacak şekilde yiyor köklüyor az yiyor bırakıp atıyor az az mutsuz gibi yiyor aç kaliyor halinden belli yine ama son günlerde hiç severek yemiyor yani baştan beri öyle bu mamayı galiba beğenmedi diye düşünüyorum yani kuru kaymaya ilgisini nasıl artırıp yemesini saglayavilirin en azından bitsin yeni mamaya gececem saten hani elimde kalsın istemiyorum mama yaş kuru karıştırıp versem bile yaşı yiyor kuruyu yemiyor yaş mamayı tek yemeyi seviyor çok sik yaş mamada vermiyorum hafyada vir veriyorum yas mamayı çok verince çünkü kuru mamayı hiç yemek istemiyor başka gıdalar veriyorum ama çok vermiyorum bu ara kuru mamaya isteksis davranıyor çünkü öyle şeyleri yedigi zaman hiç yemek istemiyor yani kuru mamaya nasıl alistirabilirim diğer gıdalara ve yaş mamaya ilgisi azalsın istiyorum çünkü kuru mamayı günlük yiyeceği miktarı bitirmiyor bu sefer çok zayıflatacak birde yaş mamayı hergun ve şık vermek iyi değil yani onun için diyorum bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim

5 CEVAP

salihaondag8

Eski mamasinda yine istekliydi fakat yeniye gecince koklayıp bakıyor biraz yiyip kaçıyor yada koklauio hiç yemiyor çok isteksiz yani genel olarak yaş mamayla beslenmek istiyor ama bedne ısrarla vermiyorum ve kuru mamaya alışmasını sağlamak için gerçekten moralim bozuldu nedenini bir türlü anlamıyorum yemek istememesini

esmaaa1

Yeni bir mama alıp yavaş yabaş karıştırarak hem eski mamayı bitirmiş olursunuz hemde yeni mamaya İshal vb durumlar olmadan geçiş yapabilirsiniz

baranertaga

Yaş mama ve kuru mamayı karıştırıp verebilirsiniz. Her verdiğinizde kuru mama miktarını arttırın en son sadece kuru mama verin bu şekilde kuru mamaya alışabilir.

salihaondag8

İşte bu yöntemi denediğimde benim kedime yaş mamayı tamamen yiyor bitiriyor kuru mamayı yemiyor içinden seciyor yani

Miskino

Bizim kedimiz de böyleydi çeşitli mamalar alarak deneme yaptık ve sonun da sevdiği mamayı bulduk artık kuru mamasını severek yiyor.siz de deneyebilirsiniz.