Kedilerim Hapşırıyor

aleynakosif

Kedilerim sırayla hapşırmaya başladı. Daha yeni bir kedimi kaybettiğim için korkutuyor bu durum beni. Ne yapabilirim?

4 CEVAP

Mevsim geçişlerinde bünyeleri hassaslaştığı için olabiliyor biz her sene mevsim geçişlerinde viyo probiyotik kullanıyoruz 1 hafta,faydası olduğunu düşünüyorum ama fiyatı baya artmış maalesef kedinizin hasta bir kediyle teması oldu mu

aslihan_e

Kaybettiğiniz kedinizi neyden kaybettiniz? Birçok viral enfeksiyon türü üst solunum yollarına yerleşebilir. Bu Kedi nezlesi gibi tedavi edilebilen bir virüs de olabilir gençlik hastalığı gibi aşısız kedilerde ölümle sonuçlanan bir virüs de. Kedilerinizin karma aşısı var mıydı? Burdan hiçkimse hapşurmalarının nedenini bilemez ancak veteriner anlar. Hapşurma ile beraber ishal ya da hiç kusma oldu mu?

aleynakosif

Kedimi sokakta buldum ve 1 sene beraber yaşadık. Hiçbir sorunu yoktu ve düzenli olarak veterinere götürüyordum. Aşıları yapılıyordu. Son haftalarda halsizlik ve kusma başladı. Yemeği kesti ve sadece su içiyordu. Su olan yerlere girip kendini ıslatıyordu. Veterinere götürdüm sürekli ve sadece viral enfeksiyonu olduğunu söyleyip antibiyotik verip yolladı. Kedim daha kötüye gitti. Başka bir veterinere götürdüm çünkü son idrarını yapmıştı. Tüm tetkikleri yapıldı ultrason röntgen kan idrar hepsi. İçi parazit ve tümör kaplıymış. Lenfoma kanseriymiş. Sarılık da varmış. Kedim vefat etti o gece.
Şimdi evde 3 kedim var. 3ü de hapşırıyor. Onun dışında hafif halsizler. Hepsinin karma aşısı var. Aşıları düzenli yapılıyor. Korkum şu, aynı tuvalete giriyorlar. Vefat eden kedimden hastalık kapmış olabilirler mi? (Vefat eden kedim son 2 ay tuvaletini evin içine yaptı)

aleynakosif

Kedimi sokakta buldum ve 1 sene beraber yaşadık. Hiçbir sorunu yoktu ve düzenli olarak veterinere götürüyordum. Aşıları yapılıyordu. Son haftalarda halsizlik ve kusma başladı. Yemeği kesti ve sadece su içiyordu. Su olan yerlere girip kendini ıslatıyordu. Veterinere götürdüm sürekli ve sadece viral enfeksiyonu olduğunu söyleyip antibiyotik verip yolladı. Kedim daha kötüye gitti. Başka bir veterinere götürdüm çünkü son idrarını yapmıştı. Tüm tetkikleri yapıldı ultrason röntgen kan idrar hepsi. İçi parazit ve tümör kaplıymış. Lenfoma kanseriymiş. Sarılık da varmış. Kedim vefat etti o gece.
Şimdi evde 3 kedim var. 3ü de hapşırıyor. Onun dışında hafif halsizler. Hepsinin karma aşısı var. Aşıları düzenli yapılıyor. Korkum şu, aynı tuvalete giriyorlar. Vefat eden kedimden hastalık kapmış olabilirler mi? (Vefat eden kedim son 2 ay tuvaletini evin içine yaptı)