Kedim Onu Severken Pipisini Çıkarıyor Bu Neden Olabilir Kızgınlık Belirtisi Mi?

iluvcat

merhaba kedim 5 aylık yeni olacak bir kaç gün kaldı fakat onu severken bir süre sonra bu bahsettiğim durum başıma geliyor neden böyle bir şeyle karşılaşıyorum bilen var mı kızgınlık için küçük mü veteriner 7 aylık olunca kısırlaştırma yaparız demişti (ilk kedim)...

2 CEVAP

aslihan_e

Sonuçta kedilerin kızgınlıkta olmadığı dönemlerde de cinsel içgüdüleri oluyor değil mi? Yani bu tarz hareketleri yapması için illa kızgınlıkta olmasına gerek yok. Zaten erkek kediler dişi kedilerden farklı olarak cinsel olgunluğa ulaştıktan sonra her an çiftleşmeye hazır olabilirler. Sadece aşırı kızgınlık belirtileri verdiklerinde bize sıkıntı çıkarırlar. Eve koku bırakma aşırı bağırma gibi. Evde kısır olmayan dişi kedi yoksa kısırlaştırma için çok aceleye gerek yok. 7 aylık olunca yaptırırsınız. Ondan sonraki aylara sarkıtmak sakıncalı olur, çünkü bu bizi rahatsız eden davranışlar kalıcı hale gelebilir.

iluvcat

cevapladığınız için gerçekten teşekkür ederim dediğim gibi ilk kedim ve kedilerle ilgili yeni yeni bir şeyler öğreniyorum bu bilgiyide sayenizde öğrenmiş oldum çok teşekkür ederim