Deneyimi Olanlar Cevap Yazarsa Sevinirim.

canakavi

Arkadaşımın kedisi dişi ve erkeği dişinin evine getirdik ama dişi kedi çok baskın rol oynuyor ve erkeğe müsade etmiyor daha geleli 4 saat oldu evin içinde köşe kapmaca oynuyorlar normal mi? bu kediler için kaç gün gerekli ?

5 CEVAP

Anonymus827062

Dişinin ev sahibi olmasından kaynaklanan bir durum bu. Erkeğin evine gitmiş olsaydı yine aynı şey olacaktı. Kizginlik döneminde iseler bir iki gün de alisacaklardir. Normal zamanlı bir yaklastirma ise kovalamasindaki amaç onu tanımak onu kontrol altına almaktır. Ancak erkek kedi alıştığı zaman durum tersine dönebilir. Normal durumlar. En fazla beş gün...

Anonymus827062

Evet doğru biliyorsun erkek için kızgınlık ta olması ya da olmaması önemli değil. Zaten önemli olan dişinin kizginliga girmiş olması. Birbirine zarar vermezler. Tabiki hemen kolay kolay teslim de olmazlar birbirine. Benim kedilerim de çift. Dişi kedim yaklaşık üç haftadır kizginlikta. Birbirini kovalar kosusurlar. Sonra bir bakmissin dip dibe birbirine surtunup kur yapıyorlar. Birbirine zarar vermezler ortada başka bir erkek kedi yok çünkü. Erkekler birbirine girer. Teke tek oldukları için sıkıntı yok;)

canakavi

çok teşekkür ederim yeterince aydınlatıcı oldu. :)

Anonymus827062

Hayırlı olsun diyelim o zaman ne diyelim;)

canakavi

dişi kızgınlıkta ,erkekte bu durumu her zaman gerçekleştirebilir diye biliyorum dişinin durumuna baglı olarak. Birbirlerine zarar vermezler değil mi ?