Bosphorus Mama Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Policlal

Merhaba. Kedim biraz seçici bu sebeple hep aynı yaş mamayı yiyor, değişiklik olsun diye bu markayı aldım. İştahla yedi. İçinde şeker olmayan, içeriği iyi ürünler kullanmaya dikkat etmeye çalışıyorum. Ürünün içeriği ve fiyatı iyi gibi geldi bana 15 tl ye aldım. Fotoğraflarda ekledim protein oranı %8'miş o az geldi :/ Normalde hep reflex essentail yiyordu ama oda sıkıldı zor yiyor. Ne düşünüyorsunuz? Tekrar tercih etmeli miyim? Acana'nında yaş mamalarından da aldım. Yerse söylerim :D

9 CEVAP

amillaaa

Bence fena değil, güzel gözüküyor. Ben birkaç kez büyük konservelerinden almıştım bir kez de tam olarak fotoğraftakinden aldım. Büyük konservelerde bütün bütün sakatatlar gözüküyor, bütün tavuk kalbi vs. Çok değişik bir mama. Küçüğü ise sıradandı, tercih edilebilir bence.
Benim kedim de aşırı seçici bir kedi, en son Gimcat shinycat ton balıklı ançüezli konserveye bayıldı. Her kedinin damak tabı farklıdır ama denemediyseniz onu da deneyebilirsiniz belki :D

Policlal

Beyefendi gimcat pek tercih etmiyor ama ançüezli denememiştim onuda deneyeyim :D
Teşekkür ederiz

amillaaa

Ben son zamanlarda baktığım diğer kediler için Natura'yı da sık kullanıyorum, yakınımdaki bir petshopta 15 liradan satılıyor ve içeriğini de beğeniyorum, içindeki içerikler de net bir şekilde gözüküyor mamayı açtığımda. Muhtemelen denemişsinizdir muhtemelen kediniz beğenmez ama yine de onu da bir söylemiş olayım. In broth yazan sulu çeşitlerini tercih ediyorum.

Policlal

Onlardan da aldım beğenmedi. Benim kedimin bebekken dişlerinde sorun vardı. Hep yaş mama yemesi gerekiyordu kuru mama çiğneyemiyordu. Sanırım bu sebepten yaş mama gurmesi oldu başımıza :D sağlıklı olsun da teşekkür ederim tekrardan tavsiyeleriniz için gimcati sepete attım alacağım :)

amillaaa

Seçici kedilere gıcık oluyorum ya :D Sağlıklı bir şeyler desin diye önüne hindi koyuyorum (haşlanmış da denedim çiğ de denedim) yemiyor. Dışarıdaki kediler ise deli oluyor bunlara. Haşlanmış balık da verdim sevemedi, sırf kediler için karides aldım haşladım onu da yemedi. Benim yaptığımı yemiyor bari hazır vereyim diyorum onu da beğendiremiyorum. Miamor'un çorbalarına bayılıyordu haftada 3-4 konserve yiyordu şimdi son bir iki haftadır onu da yemiyor. Migros'ta Gurvita diye bir markanın porsiyonluk tavuk sularına rastladım. Normalde dondurucuda durması gereken ürün, kullanılacağı zaman buzdolabında çözündürülüyor ve jöle haline geliyor. Oda sıcaklığında ise çabucak sıvılaşıyor. Kedim sıvı haliyle ilgilenmedi ama jöleli halini sevdi, koyuyorum önüne yalıyor yalıyor. Direkt kabın kendisinden veriyorum tabağa falan dökmeden. Migros linkini bulamadım o yüzden markanın kendi sayfasından link ekledim, Migros'ta 4x50 mililtrelik paket 25 liraya satılıyor, tanesi 6 lira civarı oluyor. Bence uygun bir fiyat. İçinde sadece tavuk suyu ile %0,05 organik elma sirkesi varmış, sirke az miktarda verilince kedilere faydalı diye biliyorum. Belki siz de deneyebilirsiniz bu ürünü, markette falan denk gelirseniz ^_^

Policlal

Ya siz bensiniz ahahhah yaptığınız gibi her şeyi denedim. Sağları solları belli olmuyor gerçekten :D migrostan söylediğiniz ürüne de bakacağım. Miamor çorbaları bizde denedik hava sıcakken falan iyi gidiyordu :)

Superisi814

Merhaba,
Köpeğimiz büyük bir operasyon geçirmişti.100den sonraki dikişleri sayamadik demişlerdi.. Düşünün.
Daha büyük boy olanlarından alıp hekimimizin tavsiyesi ile, onlarla besledik bir süre .
Red etmeden yedi.
Biz memnunduk.

Policlal

Bu arada schesir vs içeriği iyi olan her şeyi denedim yemiyor. Schesir'in bir tane soslu olan maması var bazen onu yiyor oda çok pahalı gelmeye başladı bana pek alamıyorum :/

Policlal

Merhaba, çok çok geçmiş olsun 🙏🏻