Tüy Dökmemesi İçin Macun İşe Yarıyor Mu

denizz9

Macunu rahatça yiyolar mı merak ediyorum ve işe ne kadar yarıyor. 30 gr alıp denesem mi

4 CEVAP

stellabennett

malttan bahsediyorsanız yarıyor evet

denizz9

Tadını beğeniyorlar mı

cat_expert

Tadını beğenip beğenmemesi kedinize ve alacağınız maltın aromasına bağlı.

Vet's plus, biofeline, zoovital gibi fiyatı daha uygun maltların aroması zayıf oluyor her kedi beğenmeyebiliyor yada bir süre tükettikten sonra yemeyebiliyorlar. Gimcat o konuda daha başarılı.

Bunun dışında maltların tüy dökümüne çok etkisi yoktur asıl amacı kediniz kendini yalayıp yuttuğu tüylerin mide ve bağırsakta birikimini engellemektir dışkı ile atımını hızlandırmaktır.

Tüy dökümü için genelde b vitamini, çinko, biotin içerikli vitaminler kullanmak gerek. Elbette bu vitaminlerin yüzde yüz tüy dökümünü keseceğinin garantisi yoktur. Alıp deneyebilirsiniz, yoğun tüy dökümü varsa haftada 2 kez tarama yapmanızı da öneririm.

Palyaco

Tüy dökülmesi için vest plus biotin malt gayet basarili