Kedi Tüğ Kesimi Sonrası Titreme

NuriyeNaz

dün kedimin tüğlerini çok döküldüğü için kestirdim dün amestezi etkisinden dolayı 3 kere kustu ve sürekli uyuyordu kesimden 5 saat sonra mamasını verdim yedi iştahı yerindeydi fakat bugün ve dün titrediği için endişelendim ailem normal dedi üşüyor olabilir dedi bu aylarda kesdirdiğim için üşümesi normal olabilirmi acaba? kedisinin tiğlerini kestiricek olan varsa kesinlikle tavsiye etmiyorum eğer illa kestirceksenizde anestezisiz yapın.

5 CEVAP

aslihan_e

Zaten bu sitede birkaç acımasız dışında insanlar traşa karşı. Acımasız diyorum çünkü traş hayvana kim ne derse desin eziyettir. Bir kez daha birinden duymuş olduk ne kadar zararlı olduğunu. Traş tüy dökümünü arttırır. Vücudun ısı dengesini bozar. Vücuttaki bıyık benzeri algılayıcılar kesildiği için hayvanın çevreyi algılama yeteneği azalır. Psikolojik olarak da şoka girmiş ve ondan titriyor da olabilir.

cat_expert

Kedi tüy döküyor diye traş edilmez, belli ki anestezi ağır gelmiş üstüne strese girmiş yazık ne diyeyim sizin gibilere.

Ayrıca Tüğ değil Tüy, amestezi değil anestezi.

Superisi814

Saçlarınız dökülüyor diye sıfıra vuruyor musunuz bilmiyorum. Bu canlar adına böyle yanlış kararlar alınmış olmasının tek iyi tarafı, kişinin yanlışını kabul edip, başkalarını uyarmasıdır.
Kimi bir de başkalarına öneriyor, onlara diyecek tek sözüm : Tamam ille de sen.

Aminto

Tavsiye etmiyormuş keşke sende kestirmeden önce tavsiye alsaydın.

Foxx

Üşüdüğü için olabilir. Anestezi de psikolojilerini etkiliyor ondan da olabilir.
Üşüyorsa daha sık kucağa gelme, tortop olup uyuma, sıcak yer arayışı gibi durumlar varsa yattığında üstünü örtün, altına sıcak su torbası da koyabilirsiniz.