Erkek Kedimi Kısırlaştırdım

semagolge

Bugün kısırlaştırma operasyonumuz yapıldı. 9 gibi bıraktık 13.40 gibi aldık eve geldiğinden beri 3 kere kustu, bir şey yiyip içmedi 2 kere idrarını yaptı ilkinde kan vardı 2. De normaldi sürekli uyukluyor veterinerimiz normal olduğunu söyledi erkek kedisini kısırlaştırmış olan var mı ? Süreç nasıl ilerledi anestezinin etkisi günlerce süren oldu mu ? Ne tür tedbirler aldınız ? Dikişlere pansuman yaptınız mı ? ... işlemin görselini yüklüyorum hassas olanlar bakmasın lütfen anlayan varsa nasıl gözüküyor güzel yapılmış bir operasyon mu ?

9 CEVAP

aslihan_e

Hemen düşmez merak etmeyin, yarın yemesi gerekli, ilk 24 saat yemeyebilirler. Benim oğlan da veterinerde yatılı kalıyordu üzüntüden yememiş 3 gün, geldiğinde yedi bol bol hemen toparladı, aşırı nazik bir kedidir düşse onunki düşerdi yani 3 gün açlığa. Yarın yemezse ki yer inşallah şırınga ile beslemeye çalışırsınız güçsüz düşmesin diye.

Kısırlaştırmadan sonra kesinlikle ilk 3 gün antibiyotik tedavisi yapılmalı.

aslihan_e

Anestezinin etkisi günlerce sürmez ama bazen boğazları solunum cihazının hortumu yüzünden incindiği için birkaç gün mama yemekte zorluk çekebiliyorlar. Sıvı gıdalar verseniz iyi olur. İçmezse şırınga ile ağzının kenarından az az sıkıp içmesini sağlayın. Tabi aceleye gerek yok önce bulantısı geçsin. Veteriner antibiyotik yazdıysa onu kullanmak önemli enfeksiyon kapmaması açısından ama her veteriner gerekli görmüyor, daha çok dişiler için yazıyorlar onlarınki daha ağır bir operasyon olduğu için. Depo antibiyotik denen etkisi biraz uzun süren antibiyotik yapıyor bazı veterinerler sizinki yaptı mı bilmiyorum. Pansuman olarak batikon sürülüyor genelde. Bir de arada yavaş yavaş yürütmeye çalışın daha çabuk atlatır.

semagolge

İlaca gerek görülmedi bugün hiçbir şey yemedi bünyesi düşer mi acaba

semagolge

Önerilerinizi için teşekkür ederim

A1823

3 gün oluyor erkek kedimi kısırlaştıralı. 1 gece veterinerde kaldı. Kustuğunu zannetmiyorum veterineri aradıgımda durumu iyi dedi. Eve geldiğinde kusma idrarda kan vs olmadı bi uyku hali ve yorgunluk vardı hala sürüyor bu durum normalden fazla uyuyor ameliyatlı olduğu icin dinlenmek istiyor diye düşünüyorum. her kedinin bünyesi farklıdır tabiki siz panik yapmayın. Bize antibiyotik yazmadı. Dikişlere pansuman yapmam gerektiğini de söylemedi veterinerimiz, zaten erkek kedilerin iyileşmesi daha çabuk oluyormuş. Mamasının 1/4ünü yedi eve geldiğinde. Bugün yaş mama verdim daha iyi oldu toparladı kendini hareketlendi.

semagolge

Veterinerimiz gerekli görmedi

A1823

3 gün oluyor erkek kedimi kısırlaştıralı. 1 gece veterinerde kaldı. Kustuğunu zannetmiyorum veterineri aradıgımda durumu iyi dedi. Eve geldiğinde kusma idrarda kan vs olmadı bi uyku hali ve yorgunluk vardı hala sürüyor bu durum normalden fazla uyuyor ameliyatlı olduğu icin dinlenmek istiyor diye düşünüyorum. her kedinin bünyesi farklıdır tabiki siz panik yapmayın. Bize antibiyotik yazmadı. Dikişlere pansuman yapmam gerektiğini de söylemedi veterinerimiz, zaten erkek kedilerin iyileşmesi daha çabuk oluyormuş. Mamasının 1/4ünü yedi eve geldiğinde. Bugün yaş mama verdim daha iyi oldu toparladı kendini hareketlendi.

semagolge

Geçmiş olsun bizimki 24 saat sonra ancak yemeye başladı kedimin dışta 3 adet ip var bu dikişler kendiliğinden düşecek mi yoksa veterinere gidip aldırılması gerekir mi veterinerimiz bununla ilgili bilgi vermedi