Sistit (İdrar Yolu Enfeksiyonu)

ygtrece

Merhabalar kedimin çişini yaparken zorlandığını farkettim ve normale göre daha uzun sürmeye başladı çiş süresi. Bazen orta büyüklükte bazen normal büyüklüğünde bazen ise uzun süre bekledikten sonra minik minik damlalar yapıp çıkıyor. Minik minik yapma sebebinin onu idrara tetikleyen bir şey olduğunu düşünüyorum. 16 eylülde kedime sistit teşhisi konuldu. Tedavi için antibiyotik ve vitamin verildi. Mesane kotervin ile yıkandı ve sonda yapıldı. 3-5 gün antibiyotik yapılması gerektiği söylenildi ve ek olarak 12 saatte bir 1ML kotervin vermem gerektiği söylendi. İlk 2-3 gün çiş süresi ve yaptığı çiş boyutu gayet normale dönmüştü sonrasında tekrar başa sardı. Bazen tuvalete giriyor 5-10 dakika bekliyor zaman zaman ıkınıyor bazen tuvaletini normal bir şekilde yapmış oluyor bazen ise minicik bir şeyler bırakmış oluyor. 16 Eylülde gittiğim zaman antibiyotik vitamin ve kotervinin iyi geldiği ve normal haline dönmeye başladığı için tekrar götürüp 3-5 gün antibiyotik tedavisine götürmemiştim. Şimdi tekrar götürmeye başladım 2.gündeyiz ama herhangi bir ilerleme yok yine yaparken zorlanıyor sadece ilk gün biraz normal yapmıştı şu an yine zorlanıyor ve zaman zaman ıkınmaya çalışıyor nadiren de burun tıkanıklığı gibi bir ses çıkarıyor yapmaya çalışırken. Başına gelenler yardımcı olabilir mi ne önerirsiniz, önerilerinize ek olarak tabiki de veterinere götürmeye devam edeceğim. Anlatım bozukluğu için özür dilerim.

20 CEVAP

ygtrece

Sürekli önerebileceğim markalar değil derken ne demek istediniz anlamadım, sanırım şu an için bütçem Hills'e yeterli.

ygtrece

Tekrardan açıklamalarınız için çok teşekkür ederim ama kafamda hala karışıklıklar var.. şu an yeni mamasını sipariş etmedim ve bugün etmek istiyorum ama ne alacağım konusunda çok kararsız kaldım. Petlebide de bulunan Hill's Urinary Health Tavuklu Yetişkin Kedi Mamasını almayı düşünüyordum. Bahsettiğiniz Hill's c/d'nin internette satışı yok sanırım ya da ben bulamadım. Lütfen anlayabileceğim bir şekilde geçmemi tavsiye edeceğiniz mamayı yazabilir misiniz, mümkünse internette satışı olan bir mama olursa çok iyi olur. Hill's markasının normal maması önerebileceğim bir mama değil demişsiniz buna benim bahsettiğim " Hill's Urinary Health Tavuklu Yetişkin Kedi Maması da dahil mi?

gece18

Normal maması derken dediğiniz gibi değil yani üriner maması değil. Normal yetiskin maması vs bunu demek istemiştim. Bu arada klinik mamaları yani c/d internet satışları yok hiçbir yerde bulamazsınız. Sadece klinikten temin edebilirsiniz özellikle veteriner reçeteli alabilirsiniz onu. İnternetteki üriner maması yani sizin bahsettiğiniz idrar yolu destekleyici mama klinik mamasından sonra desteklemek için kullanılıyor. Bu yüzden benim size önerim önlem olarak ilk önce hills’in klinik veteriner reçeteli c/d mamasını kullanıp sonradan hills’in sizin bahsettiğiniz tavuklu idrar yolu destekleyici mamaya geçmeniz.
Umarım açıklayıcı olmuştur. Çünkü klinik maması ile nette satılan destekleyici mamalar arasında fark var. Bu yüzden 1-2 paket c/d kullanmanızı tavsiye ederim. Ardından bu bahsettiğiniz nette satısı olan hills’s idrar yolu destekleyici tavuklu mamaya geçin.

Bunlar benim düşüncelerim önlem amaçlı sadece.

oykuyildiz

Merhaba bizimde aynıları oldu diyebilirim . Vetexpert urinovet kullanıyoruz bağışıklık güçlendirici kullanıyoruz antibiyotik bugün bitti bizim de yaş mamasını sulandırıyorum . Ve ben şırınga ile su içiriyorum her gün destekliyorum su içmesini yani .

ygtrece

Şırıngıyla ne kadar su veriyorsunuz