Kedim Poposunu Çarşafa Sürüyor

Azirovka

Merhabalar. Dün yeni değiştirdiğim çarşafta dışkı kokusu aldım ve birkaç yerde dışkı izleri gördüm. Kedim tuvaletten çıktığı gibi çarşafın üzerine gidip poposunu oraya sürüyor. Ondan sonra kendini temizliyor. Normalde hiç böyle yapmazdı. Çarşaftaki kurumuş dışkısı tuvaletteki dışkısından çok daha kötü kokuyor. Sizce neden yapabilir bunu?

7 CEVAP

aslihan_e

İç parazit olabilir, en son ne zaman iç parazit ilacı yapıldı?

cat_expert

Anal kesesi dolmuş olabilir, poposuna bakın siyah siyah küçük baloncuklar varsa anal kesesi dolmuştur rahatsız oluyordur. Kendiniz yapabilirseniz bir pamukla sıkıp patlatabilirsiniz.

Azirovka

@aslihan_e Daha 1 hafta oldu yapalı.

Azirovka

@cat_expert İyice baktım ama hiçbir şey göremedim

Policlal

Kızaklama hareketi mi yapıyor? Veterinere götürmeniz gerekebilir, anal kesede sorun olduğunda daha detaylı anlayabilir genelde öyle oluyor. Parazit hapıda gerekebilir tabii

Azirovka

@Policlal Yok kızaklama hareketi yapmıyor. Çarşafın üzerinde oturur bir haldeyken kendini bastırıyor çarşafa hafif hafif. Sonra temizlemeye başlıyor kendini.

Götüreceğim en yakın zamanda

Parazit ya da anal kese iltihabı olabilir