Malt Kullanımı Nasıl Olmalı

Coconutbey

Merhaba kedim 4 atlık vets Plus markasının bu 2 ürününü aldım. Bunları hangi arayla ve nasıl vermeliyim ikisini? Kullanan varsa yazarsa sevinirim

5 CEVAP

cat_expert

Vitamini haftada 1-2 kez, malt'ı eğer aktif bir tüy birikimi varsa kusma hareketleri varsa hergün 2 cm, aktif olarak bir tüy birikimi yoksa tüy birikimini önlemeye yönelik haftada 3-4 kez 2 cm verebilirsiniz.

Palyaco

Vitamin ve malt 1 gün arayla günde 4 cm verin hem bağırsak florasi içinde çok iyi kediniz daha saglikli olur

stellabennett

kediniz bunlar için çok küçük değil mi ama veterinere sorup kullanacaksanız arkalarında ve Petlebi’nin ürün açıklama kısmında miktarları daha detaylı yazıyor

Coconutbey

Yani 4 aylık ama bağışıklığı olsun ve tüyleri uzun biraz sorun olmasın diye kullanayım diyorum

dilanbulent

Öncelikle şunu diyeyim, vitamin kullanmanız kedinizin sağlıklı olacağı anlamına gelmez. Eğer iyi bir mama kullanıyorsanız zaten gerekli vitamini alıyor demektir, ekstra olarak vitamin macunu kullanmaya gerek yok.

Malt macun ise 4 aydan sonra mutlaka her kedinin kullanması gereken ZORUNLU bir ihtiyaçtır bana göre. Haftada 2 defa 1 cm kadar vermeniz yeterli olacaktır ama eğer cins olarak uzun tüylü bir kediye sahipseniz haftada 3 defa vermeniz daha iyi olur.