Kadim Fazla Mı Yiyor Sizce??

Poficann

Arkadaşlar kedim erkek kısır 3.5 yaşında 5 kg ağırlığında
2 haftada 3kg mama bitiriyor sizce çok mu yiyor sürekli mama istiyor..

8 CEVAP

TATA4242

En fazla yemesi gereken miktar 75 gram oda 5 kg kedi için ve kalori miktarına göre değişir.Kisaca siz kedinizi bu şekilde alistirmisiniz oda sürekli mama istiyor ve istediğini alıyor.

amillaaa

Günde 200 gram civarına denk geliyor, benim bildiğim hiçbir mamanın günlük tüketim miktarı o kadar değil. Maksimum 80-100 oluyor genelde. Son zamanlarda kilo almaya başladı mı? Hangi mamayı kullanıyorsunuz? Belki maması yeterince doyurucu gelmiyordur.

Palyaco

Cok fazla vermeyin 30gram günde 60 gr verin 2 porsiyon halinde sabah 30 gr akşam 30 gr 60 gr geçmeyin günde obez olur yoksa

TATA4242

İçinde aroma miktarı az olan mamalar yönelin...Mesela benim fark ettiğim ve banocibo,micho gibi mamalara baktığımda friskies,whiskas,felicia,golosiden daha fazla aroma içerdiğini gördüm.Deneyimledigim mamaların sayısını unutan biri olarak benim görüşüm bu şekilde tabii ki karşı görüşte olanlar olabilir.Mystic mamada ise duyduğum kadarı ile aroma miktarı az çünkü kediler fazla sevmiyor.Onlarda bilirdi her kediye yedirmeyi micho mama gibi aromayi bassalar,mystic her kedi tarafından yenir.

aslihan_e

Kısır olduğu için taş oluşma ihtimali var. Fazla kilo çok riskli. 5 kg kısır kedi için iyi değil eğer ki iri cinslerden değilse.

stellabennett

evet çok fazla yiyor paket arkasındaki miktara göre verin günlük

selinay41

Kesinlikle çok fazla bence mama doyurucu olmadığı için çok yiyor mama değişikliği yapabilirsiniz

Hale_kutlu

Exclusion mamaya geçtiğimden beri maalesef benimki de fazla yiyor