Kedilerin Güzel Kokması

Snzlc

sizce kediler neden bu kadar güzel kokuyor?kedimi yıkamıyor olmama rağmen kınayla karışık bir bebek pudrası kokusu alıyorum. evde kına veya bebek pudrası kullanmıyorum.

4 CEVAP

gece18

Benim öğrendiklerim şu şekildeydi,
Kedilerde tereyagı ve süte benzer hayvansal proteinler ve lipitler bulunmaktadır. Tatlı ve hos kokunun nedenlerinden biri buymus.
Güneşlendikten sonra tüyleri güneşi emer ve güzel koku yaymasına neden olur.

Bir diğer ögrendigimde anal kesede biriken irinimsi kahverengi sıvıdan kaynaklanıyormuş.

Benim oğlanda sürekli aroma değiştiyor mis gibi.

Snzlc

bu arada kokusuz kum kullanıyorum

selinay41

Benimki de öyle mis gibi kokuyor uzun tüylü olduğu için ve genelde yorganların kıyafetlerin üstünde yattığından yumuşatıcı kokusu siniyor

Palyaco

Kediler kendilerini devamlı temizler ve dillerinden salya guzel koku verir kurkune