Bu Mamayı Kullanan Var Mı?

Friolero

"Genesis pure canada" isimli mamayı kullanan var mı? Ben baya araştırdım: Türkiye'nin ilk holistik mamasıymış.

kullananların yorumlarını merak ediyorum.

13 CEVAP

Heiter

Bu arada eleştirim size değil. Şimdiden belirteyim de sıkıntı olmasın.

Feronia

Ben daha önce incelemiştim bu mamayı ve fiyatına göre yeterince iyi bulduğumu söyleyemem

SelinTuksal

Hangi firnaya ait? İçeriğini atarmısınız?

Heiter

Holistik deyince ("bütünsel" demek neden bu kadar zor onu da bilmiyorum, yine bir çeviri faciası sanırım) bir şey değişmiyor bence. Hiçbir firma aksini taahhüt etmez zaten. Her neyse, sonuçta yeni bir marka. (En azından ben ilk defa duyuyorum.)
Fiyatına bakmaya çalıştım (Green Highland 460₺ mesela) ama paketin kilogramını öğrenemediğim için kilo başına fiyatını da öğrenememiş oldum. Sizin bir bilginiz var mı?
Bir de bu markayı nereden öğrendiniz? Tavsiye üzerine mi?

joeythecat

Merhaba, kedime mama aldığım zaman yanında tatlı bir paket içinde üç adet tester geldi Genesis Pure Canada'dan. Lezzet açısından sanıyorum güzel çünkü seçici olan kedim baya severek yiyor şu an, arada ödül maması gibi veriyorum. Yavru kediler için olan mamasının içinde %70 keçi, ördek ve tavuk eti varmış, geri kalan %30 ise sebze-meyvelerden oluşuyormuş ve tahılsız. Vitamin içeriklerini Orijen'le karşılaştırdım, çoğu değer Genesis'te daha düşük, ayrıca mama aldığım sitede miktar olarak aynı olsalar da Genesis Orijen'den daha pahalı.

İnternet sitelerine baktım şimdi,
"Holistik felsefeye uygun olarak beslenmek, sadece insanların değil, evcil hayvanlarımızın da hakkıdır. Genesis Pure Canada, evcil hayvanınızın doğal yaşamdakine en yakın hali ile beslenebilmesini hedefleyerek üretilmektedir." diyor. Bizim şu an kullandığımız mama da %80 taze hayvan eti içeriyo ve doğal.

Yani ilk başta görünce benim de ilgimi çekmişti ve kedim de severek yedi ancak hem henüz mamayı çok fazla talep eden olmadığından hem de mevcut mamamızın içerik olarak bana göre altında kaldığından şimdilik ben tercih etmeyeceğim. Ama My Green Field ve My Gentle Hill'i bir kenara yazdım, eğer kedim bu mamaların hitap ettiği sağlık sorunlarıyla karşılaşırsa kesinlikle denerim diye düşünüyorum.

Friolero

İnanın holistik kavramını ben daha yeni öğrendim :) sadece tek bir unsurun iyi olması değil, birbirini destekleyen, bütünsel bir beslenmeyi ifade ediyormuş.

2,27 kg 155 tl *******ta.

geçen nette gezinirken holistik beslenme tarzıyla ilgili bir yazı gördüm. Öyle öyle araştırırken bu mamayı buldum :D

Friolero

Ben yanlış anlamadım Heiter, ilgin için çok teşekkür ederim :)

Friolero

@joeythecat uzun uzun anlattığınız için teşekkür ederim :) ben de numune istedim instagram sayfalarından bakalım deneyeceğim.

Ama sizin gibi ben de orijenle bu mama arasında çok gidip geliyorum. Tester geldikten sonra kararımızı vericez :)

gzmkzn

Mamayı biz kullanıyoruz bi 6 7 ay oldu aşırı memnunuz acanaya gelen zamlar yüzünden geçiş yapmıştım ama evet fiyat farkı yok nerdeyse şimdilik kendi sayfalarında kampanya var bi alana bi hediye kaçırmayın

SelinTuksal

Sanırım purinanın?

Friolero

Yok hayır purina değilmiş.

İçeriği şöyle: Taze tavuk (en az 34.5%), tavuk proteini (suyu alınmış, en az 17.5%), muz (suyu alınmış, en az 10%), patates (suyu alınmış, en az 10%), taze sığır bifteği (en az 6%), hidrolize protein, taze ciğer, ciğer (suyu alınmış), hayvansal yağ, taze kaz (en az 2%), bal kabağı (suyu alınmış, en az 1%), karnıyarık otu tohumu (psyllium), kalsiyum karbonat, somon yağı (en az 0,5%), biraz mayası (suyu alınmış, en az 0.15 % mannan oligoskkaratlar, en az 0.15% betaglukanlar), midye eti, kızılcık (suyu alınmış, en az 0.15%), dağ mersini (suyu alınmış, en az 0.15%), kadife çiçeği (suyu alınmış), yuka (suyu alınmış).

Ben yavru kediler için olanını alıcam bu arada.

Heiter

Buldum paket miktarını: 11.76 kg (sanırım ölçü birimi dönüşümü yüzünden tam değil.)
Ben Acana ile Orijeni pahalı bilirdim de bu marka onları da geçmiş :D

Friolero

Ben orijenin daha pahalı olduğunu zannediyordum ondan bu mamaya yönelmiştim :D