Yavru Kedimin Patileri Soğuk,Normal Midir?

Emirckr

Arkadaşlar merhabalar,iki gündür gözlemlediğim kadarıyla yavru kedimin(3 aylık)özellikle gece saatlerinde patileri soğuk oluyor.
Kucağımda durduğu sürece biraz olsun ısınıyor ama gezerken anında tekrardan soğuyor.
Yerler çok aşırı soğuk değil ama sebebi bu mudur yine de?
Üstelik halı da var sürekli boş zeminde de gezmiyor ama kıpır kıpır olduğu için her yere giriyor tabii
Hasta mı acaba diye bugün bizzat gözlemledim ama iştahı normal,enerjisi normal pek çözemedim..
Sizce normal midir?
Ayrıca kedilerin sadece patilerinden terlediğini okumuştum,acaba hareketli olduğu zamanlar terleyip zemine değince mi soğuyordur?

1 CEVAP

byzkpln

Yavru kedileri genelde anne kediler ısıtır. Çünkü yavrular ısı kontrolünü bilmezler. Az tüylü ve kısa tüylü yavrularda genelde bu olabilir. Sahiplendirmek için sokaktan eve getirdiğim yavru kedide fark etmiştim bende o durumu. Kendi kedilerim uzun tüylü onda öyle bişey yaşamadık ama o sonradan gelen yavrucakta ısınamıyordu. Yattığı yere polar serip yanınada ılık su torbası koyuyordum ve o şekilde güzel bir uyku çekiyordu. Uyanık olduğu zamanlarda sorun olacağını zannetmiyorum hareket ettiği için zaten ısınıyordur