Çok Acil! Yavru Kedim İshal!

siiincaap

Arkadaşlar merhabalar, yaklaşık 2 aylık bir yavru kedi sahiplendim. Kedim çok neşeli ve oyuncuydu ancak hafif ishali var. Veterinerimiz tahılsız mama önermişti, yaş mama olarak elimde o an royal canin vardı onu verdim tahıllı aldığım mamayı değiştireyim diye. Önceden royal canin kullanmış onu almıştım ama veteriner öyle söyleyince sanabelle soft aldım. Ancak bugün neşesiz ve sürekli uyuyor, kakası bayağı koyu bir çorba kıvamında ama kan yok ve kaka kötü kokuyor. Ne yapabilirim lütfen bir fikir verin çok üzülüyorum

23 CEVAP

goknur

Veya suruptan alin hemen veya veterinere goturun o cozum bulsun

siiincaap

Annem tavuk bulyon kağıdına koydu kokusunu alsın yesin diye iyice sürdü pakete ama öyle yemedi biz de biraz olsun rahatlasın diye istemeyerek de olsa ağzını kendimiz açıp öyle verdik. En azından sabaha kadar rahatlasa veterinere götüreceğim. Size de teşekkür ederim

IIremsultan

Kedine yoğurt veriorsan ishal olabilir çok fazla ev yemeği verme

Elifinkedileri

Parazit kaynakli da olabilir belki parazit de ishal yapar. Yoğurt cok tavsiye etmiyorum ishal sorunu bizde de var işe yaramiyor malesef bizde hepsinin bunyesi ayni degil tabi. Bal kapagi pirinc lapasi yagsiz olmasi gerektigi icin sadece tavuk göğsü verebilirsiniz bulabilirseniz de hills id (sadece veterinerlerde satilir) ondan verebilirsiniz sanabelle mama diskida koku yapiyor ama biraz kullandikca ishalinin kesildigini gorursunuz bizde işe yaradi degistirmiyorum o yuzden

Mirabella

Bala tarçın katın çok az miktarda enjektörle 0.3 Çek'in ağzının kenarından enjektörün iğnesini çıkarıp sıkın yutsun.enjektör biberon görevi görecek.isalini hemen keser

Mirabella

İsal devam ederse bağışıklığı zayıflar hastalanır.midesinide rahatlatmak için 1 tutam zencefil rendesini çay bardağında az miktar suyla demleyin ılınınca içine limon sıkın enjektörle 0.3 çekip içirin ağızdan midesi rahatlayınca yemesindede bir gerileme olmaz

Mirabella

Böyle hassas zamanlarında sevdiği yaş mamalardan yedirin

siiincaap

Ne yazık ki kedimi kaybettim... Çok teşekkürler cevap yazanlara ilginiz için...