Çok Acil! Yavru Kedim İshal!

siiincaap

Arkadaşlar merhabalar, yaklaşık 2 aylık bir yavru kedi sahiplendim. Kedim çok neşeli ve oyuncuydu ancak hafif ishali var. Veterinerimiz tahılsız mama önermişti, yaş mama olarak elimde o an royal canin vardı onu verdim tahıllı aldığım mamayı değiştireyim diye. Önceden royal canin kullanmış onu almıştım ama veteriner öyle söyleyince sanabelle soft aldım. Ancak bugün neşesiz ve sürekli uyuyor, kakası bayağı koyu bir çorba kıvamında ama kan yok ve kaka kötü kokuyor. Ne yapabilirim lütfen bir fikir verin çok üzülüyorum

23 CEVAP

Feronia

Ezilmiş patates, balkabağı veya pirinç lapasına yoğurt karıştırıp verin.

Feronia

Kediler sütteki laktozu sindirecek laktaz enzimi salgılamazlar, doğrudur. Ancak fermentasyon laktozu absorbe eden bir işlemdir, bu yüzden yoğurt verebilirsiniz.

Feronia

Bir patatesin çeyreğini verebilirsiniz. Ayrıca RC yaş mamayı kesin. Yoğurt probiyotiktir, bağırsaktaki yararlı bakterilerin az olması sebebiyle oluşan ishali gidermeye yardımcı olur.

SelinTuksal

Kesinlikle feronia ya katılıyorum.

Poyraz98

Patates kaynatıp vermeniz şimdilik daha iyi olacaktır Feronia ya katılıyorum.

Poyraz98

Valla bilmiyorum patates yedirmedim hiç ama azar azar verin zararı olmaz diye düşünüyorum.

siiincaap

Tamamdır o zaman çok teşekkür ederim çok soru sordum size sağolun

siiincaap

Biraz garip yazmışım ama kuru mamayı tahılsızla değiştirene kadar o gün acıktıysa doysun diye royal canin yaş mam verdim sonra tahılsız olarak aldığım sanabelle soft kuru mama ve royal canin yaş mama verdim. Lütfen iyi edecek bir şeyler söyleyin

Poyraz98

Flagly şuruptan azcık verirseniz geçebilir veya suyuna karıştırın biz yavru kedimize o şuruptan verdik bir günde ishali normale dönmüştü. İlacı araştırın isterseniz insanlar için ama biz yararını gördük.

siiincaap

Elimde o şurup yok ne yazık ki şu an, başka yapabileceğim bir şey var mı acaba?

siiincaap

Yoğurt kötü eder mi ki acaba?

siiincaap

Patatesin ne kadarını vereyim peki?

siiincaap

Şu yüzden yoğurt konusunda emin olamadım, süt kesinlikle vermeyin demişti veterinerimiz içindeki laktoz onlara iyi gelmiyor demişti. Yoğurt da onun türevi diye emin olamadım. Onu kestim zaten bugün. Patatesi ocağa koydum bile. Hepinize teşekkürler, lütfen sorumu görüp de önerisi olan varsa yine yazsın olur mu?

siiincaap

Arkadaşlar patatesi yediremedim yedirmek için ne yapabilirim?

goknur

Tavuk suyuyla kaymatabilir veya icine cok minik katabilirsiniz. Yogurt vermeyi deneyin. Hatta var ise ev yogurdu verin yoksa activia felan verin.