Yavru Kediler Ölüyor

Neslis22

4 yavru kedi öldü. Sağlıklı doğdular ama 1 ayı geçmeden zayiflamaya başladılar. Ardından burunları tamamen kapandı nefes alamaz hale geldiler ve bunlar iki gün içinde gerçekleşti sonra hemen vefat ettiler şimdi son iki yavru kaldı birinde yine aynı belirtiler var veterine götürme sansim yok çünkü fırsatçılık yapıp Cook uç fiyatlar istiyorlar bilen birisi varsa lütfen söylesin ne yapılabilir

19 CEVAP

Neslis22

Çok üzgünüm ama belirtileri agirlasmadan malesef ki vefat ettiler diğerinde bir belirti yoktu ama oda vefat etti acaba bulaşıcı bir durum mu çünkü bulunduğumuz bolgedede kedilerin birçoğunda aynı sikayet varmış tekrardan çok teşekkür ederim hepinize

Superisi814

Başınız sağolsun.
Viral hastalık olabilir dediğiniz gibi.Bazen bir bölgede bulaş başlıyor ve bir ucundan bir ucuna yayılıyor, hayvanlarda kırılma oluyor. Bazen bu doğal seleksiyon da olabiliyor.
Onlara sevgi ile bakan kalbinize bereket..

Neslis22

Bir sorum daha olacak benim değil ama yakınımin ilgilendiği bir kedi ile ilgili tek gözünde sürekli kapanmalar oluyor ve açıldığı zamanda kıpkırmızı. Trivazol kullanın dediler ancak.ne kadar doğru bilemedim

aslihan_e

Terramycin göz merhemi sürün, bir de alabilirseniz genta göz damlası alıp içine de onu damlatırsanız çok daha iyi olur. Travazol deri kremi sanırım, göz içine sürülmez. Terramycin ile genta göz damlasını sigorta da karşılıyor. Aile hekimine rica etse yazabilir.