Kısır Yetişkin Erkek Kedi Beslenmesi

salihaondag8

Arkadaşlar kısır erkek ve yetişkin kedim var ve ben ona uygun kuru mama güzel içerikli uygun fiyatlı bütçeme göre mama olarak kuru mamayla günlük besliyorum haftada bir yaş mama veriyorum ve arada kırmızı et tavuk ve et türlerinden hangisini evde pisirirsem onlardanda oldukça veriyorum ve kedim kuru mamadan çok sıkıldiği ve hep kuru mamayla beslemek istemediğim için bunlarıda ek olarak veriyorum arada bir yoğurt ödül maması felan veriyorum sizler nasıl besliyorsunuz başka nelerle beslemem gerek öneri verirseniz sevinirim ilk kedi bakiylrum ve çok tecrübeli değilim videolardan vs öğrenmeye ve kedime bakmaya çalışıyorum siz tecruveli olduğunuz için size danışmak istitorum sizler neler onerirsiniz ve sizler kedinizi nelerle besliyorsumuz şimdiden cevaplarınız için sağolun

6 CEVAP

Defneerbil

Gim cat in Malt larından verebilirsin

salihaondag8

Cevap verecek kimse yokmu arkadaşlar

esmaaa1

Bende genelde et türevlerini veriyorum ,bazen peynir veriyorum çok yararlı olmadığını duymuştum. Yoğurt yiyor,ödül maması veriyorum ,yaş mama veriyorum. Bunlar dışında genel olarak kuru mamayla besleniyor

salihaondag8

Peki yaş mamayı genel olarak ne kadar sürede bir vermem gerekiyor ve et turleeini ben bunlaru çok vermemeye çalışıyorum çünkü kedim bunları yediği zaman kuru mamayı yemej istemiyor kuru mamaya ilgisiz davranıyor ondan çok sık vermiyorum szice doğrumu yapıyorum genel olarak çoğunluk kuru mama veriyorum ama kedim çok sıkılıyor ara ara et türleri ve yaş mama daha çok istiyor bu sefer vermeyincede üzülüyor

Defneerbil

Gim cat in Malt larından verebilirsin

Salca19

Benim 2 kısır erkek kedim var, büyük olana ND kullanıyordum operasyon sonrası ancak böbrek problemi çıktı, sonrasında Proplan kullandım.2. Oğlum proplan ile başladı bizdeki hayatına. Son 2 yıldır kedilerime Exclusion kullanıyorum. Çok nadir ev yapımı yoğurt olursa 1 yemek kaşığı, ayda bir de güvenilir kefir veriyorum her ikisinede.