Kedilere Onlara Özel Mama Su Kaplarından Almamız Şart Mı

stellabennett

kedimin mama ve su kabını yıkarken yanlışlıkla elimden kaydı ve kırıldı başka kabı da yok kendi çorba kasemizden koysam (porselen) ona herhangi bir zararı olur mu lütfen yardımcı olur musunuz

8 CEVAP

salihaondag8

Hiçbir zararı olmaz saten her kedi sahiplenen insanların cogu illaki kedilere ozel mama ve su kabından almıyorlar yani bütçe açısından da alamayanda var tabi ama çokta gerekli birşey değil tabi herkes çokta gerekli duymuyor ama alanda var tabi ona özel olsa iyi olur ama eğer kirildiysa boş yere tekrardan masraf yapıp almayın onun yerine evinizdeki cam porselen celik kaplarda kullanabilirsiniz sadece yanlız naylon plastik kaplar kullanmayın nedeni de kediniz hastalık kapar mikrop çabuk yayılıyor bu tarz ürünlerde bu tarz kap kullanmadiktan somrs diğer kapların herhangi bir sıkıntı yapamaz yani kedinizde yani boşa para harcamayın diye diyorum onun yerine kedinizin başka ihtiyaçlarına para harcarsınız haksizmiyim yani 🤗

salihaondag8

Birde söylemeyi unutmuşum plastik kaplar mikrop yaydığı için güzelce temizleseniz bile kediniz illaki hastalık kapar o yüzden onu tercih etmeyin gerisi önemli değil

salihaondag8

Ama celik porselen cam kaplar hemen temizlenip mikrop yaymaz ve hayvanınız hastalanmaz hem kediniz hemde sizde mutlu yaşarsınız kedinizde sağlıklı bir ömür yaşar.

AyseMia

Elbette olur seramik olduğu sürece hiçbir sorun yok kullanmanızda ancak kedilerin bıyık stresi olduğu için ve bundan dolayı yiyip içerken bıyıkları kabın kenarına değmeyecek yeterli genişlik ve derinlikte olması gerektiğinden çorba kasesi yerine fazla derin olmayan sığ ve 16-17 cm çapında bir yemek tabağı onlar için en ideali olacaktır.

esmaaa1

Gerek yok porselen ya da çekik olduğu sürece kullanabilirsiniz

Superisi814

Merhaba,
Kedim için porselen yemek tabağı ve cam kase iki tane su kabı kullanıyoruz.
Plastik olanlar çene aknesine sebebiyet verdiği gibi ,onlar için de sağlıksız.
Yani iyi yaparsınız..

selinay41

En iyisi seramik ve metal kaplar

Seymmrym

Bizim prenses kızımız kendisine aldığım model model çeşit çeşit kaplardan su içmez mesela bizim porselen çorba kasesinden içer sadece o yüzden evin bir köşesinde çorba kasesine su koyuyorum 12 li bir seti ona ayırdım hergün değiştirmiş de oluyorum böylelikle