Tırnak Makası

Mitsi

Kedim için tırnak makası almak istıyorum.cm falan yazıyor.kaç cm lik alıcam.neye dikkat etmelıyım.herhangi bir marka olurmu.13 tl yede var 50 tl yede

5 CEVAP

BiciriginAnnesi

Üstte ki arkadaşın attığı linke baktım aynı makas sadece renk farkı var :)
Atmış olduğum link açılmıyor

amillaaa

Yanlış hatırlamıyorsam ben kendi kedime en ucuzundan almıştım. Dikkat ettiğim tek şey bıçağının kavisli olmasıydı, bıçağı düz olanlardan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Benim aldığım boydan daha küçüğü olduğunu düşünmüyorum ama 3,5 kiloluk yetişkin kedim için küçük gelmiyor. Hatta daha büyüğü büyük gelirdi muhtemelen.
Normal insan tırnak makası da kullanılabilir aslında ama yetişkin kediler için kedi makasının daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Küçük yavrular içinse insan tırnak makası daha iyi gibi.

amillaaa

Bu arada aldığım o ucuz makası bir yılı aşkın süredir kullanıyorum ve herhangi bir şikayetim olmadı.

amillaaa

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/flip-kedi-tirnak-makasi-9cm-karisik-renkli.html
Buna çok benziyor kullandığım ürün. Gördüğünüz gibi iki bıçağı da kavisli, hepsi öyle değildi hatırladığım kadarıyla. Ben geçen sene 18-20 lira civarı bir fiyata almıştım yanlış hatırlamıyorsam. Şimdi her yerde bu kadar pahalı mı oldu bilemiyorum.

BiciriginAnnesi

https://www.*****.com.tr/urun/kedi-kopek-evcil-hayvan-tirnak-makasi

Aldığım tırnak makası bu 👆
Hemde çok güzel iş görüyor 1 seneye yakın kullanıyoruz hala çok keskin işe yarayan bir makas 15 TL ye mi ne almıştım