Geçmeyen İdrar Yolları

oykuyildiz

Arkadaşlar ilk Ocak ayında olduk sistit kum dediler 5 günlük tedavi ve mama sonra 3 kez daha tekrarladı yanı tedaviler . Bugün farklı veterinere götürdüm . İdrar örneği alamadık aldırıcm onu da kan tahlilinde böbrek temiz çıktı enfeksiyon çıktı pipisinde akıntı var . İlaçladı başladık klamoks şurup ve fotoğrafını attığım takviyeleri aldım birde proplan urinary aldım . Ama çok tekrar etti bu sene ne yapmam lazım kalıcı . Profesör eğitim görevlisi tanıdığı olan var mı .

7 CEVAP

oykuyildiz

?????

Ecem1608

Önceliğiniz idrar tahlili olmalı taşın cinsi vs önemli. O mama kafaya göre kullanılan ve bırakılan bir mama değil idrar tahlilinin sonucuna göre ilerlemeli ve sonrasında tekrar check edilmeli

oykuyildiz

Taş kum yok yok arkadaşlar sistit tüm tahliller yapıldı . Antibiyotik devam sıkı takip ediyorum zaten inşallah daha da iyi olacak bende elimde ki proplan bitince Hills alıcam

Taşın cinsi önemli benim kedimdeki struvite denen bir şeydi. Taşın cinsine bakıyor veterinerler. ayrıca ilk iş mamasıni sonsuza dek değiştirmelisiniz yoksa tekrarlıyor ve geçmiyor. Veteriner mamasi kullanın mutlaka işe yarıyor. Biz virbac kullanmıştk

İstanbuldaysaniz Mecidiyeköydeki milenyum kliniğinde Ünal beyi öneririm çok bir hekim

bize en iyi gelen mama hills cd oldu. bildiğim kadarıyla proplan urinary satıştan kaldırıldı bayadır yok. çünkü tavuk alerjisinden dolayı ilk onu almıştım hastalığımızın başında. bizdeki enfeksiyonu düşüren bence hills cd oldu. taş kum vs yoktu mikroskopta sadece enfeksiyonu antibiyotikle düşmeyince idiyopatik sistit dendi. belki imkanınız varsa daha iyi daha donanımlı bir kliniğe gitmeniz bir şeyleri değiştirebilir. çok geçmiş olsun.

Suraemir

Kızılcık suyu iyi geliyormuş acaba sorsanız araştırsanız mesela günlük 1 ml verilebilirse belki çözer kedilerde de kullanılıyormuş şuan zamanı kızılcığın