Kedim Evden Kaçıyor!

Nurbaran

Binanın giriş katında oturuyorum. Annem evi havalandırmak için pencereyi açtığında Muffin dışarı çıkıyor.. Eskiden pencere kenarında durur dışarıyı izlerdi sonra sitede dolanmaya başladı şimdi de yan siteye gidip ağaçlara tırmanıyor arabaların altında saklanıyor..gidip kendim getiriyorum.. Kışın hava soğuk pencereleri kapatırız ama yazın bütün pencereler açık olacak.. Onu nasıl evde tutabilirim? Dışarda birçok tehlike var.. Onu nasıl korurum?

15 CEVAP

Heiter

Siz de bir araştırın isterseniz. Kediler için sağlam sineklik var (Kedi için sineklik de tuhaf geldi kulağa :D )

BRCGK

bu sivrisinekler için olan fileler varya cama onlardan koyarsanız çıkamaz sanki

Heiter

Sineklik takmak veya kapı-pencereyi kapalı tutmak dışında bir çözüm yok malesef.
Kediniz kızgınlığa girdiği için kaçıyorsa da kısırlaştırmak dışında çare yok.

BRCGK

kedi bu alışmış birkere açık cam bulduğunda çıkar korkusu yoksa dışarıya karşı siz dışarı çıkmasını istemiyorsanız kendiniz önlem alıcaksınız.ya camlar kapalı kalıcak ya pencerenin vasistas özelliği varsa öyle havalandırıcaksınız, yada dediğim gibi sivrinekler için olan filelerden koyacaksınız onlarda çok pahalı değil diye biliyorum ama tabi yapamayabilirsiniz. benim aklıma başka bir alternatif gelmiyor. tecrübeli başka yol bilen vardır belki ben fikir yürüttüm.

Heiter

Kediniz erkek olduğu için sanmam. Yani birkaç ayı daha var bence.
Bu arada, bu kadar meraklı bir kediyi standart sineklikler evde tutamaz. Biz de yazın camı açık tutan bi aile olarak kara kara düşünüyoruz çünkü sineklikler ince kalıyor ve yırtıyorlar. Kediler için olanlar var ama onları haricen takıyorlar. Şimdiden piyasa araştırması yapmakta fayda var. Yoksa klima almak lazım (öyle bile olsa pencere açılacak yine :/)

Heiter

Böyle bir şeyden bahsediyorum işte

Heiter

Link bozuk sanırım. Şunu deneyeyim:
Kedi için pencere teli

Heiter

Ben şimdi bir firmayı arayıp fiyat bilgisi istedim. Evimiz Büyükçekmece'de olduğu için 4 ve üzeri pencere için sipariş kabul ettiklerini söylediler ama her pencere için 165 TL fiyat verdiler. Sizin de aklınızda bulunsun.

Elifinkedileri

Linki goremedim ama kediler icin sineklik var yapmislar cok da iyi olmus pilekitty diye arastirirsaniz bulabilirsiniz. Biz camlara yeşil kalin tellerden taktik sinekligi yirttilar cunku saglam olmadi

Nurbaran

Şimdilik öyle bir imkanım yok başka bir çözüm yolu yok mu?

Nurbaran

Sanırım dediğiniz gibi yapmam gerekecek.. Kedim 4 buçuk aylık kızgınlığa girmiş olabilir mi?

Nurbaran

Kara kara düşünüyorum ne yapabilir diye.. Dışarıya çok meraklı bir kedi Muffin.. Dışarı çıkamadığında pencereden dışarıyı izliyor tırmalamaya çalışıyor.. Eğer dediğiniz gibi sineklik işe yaramazsa onu kaybederim :(

Nurbaran

:)) her ne kadar tuhaf gelse de onun için araştıracaz artık :)

Nurbaran

Teşekkür ederim yardımlarınız için.. En kısa zamanda halletmeye çalışacam..

IIremsultan

Kedin çiftleşmek istiyo olabilir